بیانیه انتخابات ریاست جمهوری

123193_311

123193_311

حماسه حضور ملت انقلابی ایران، با افتخار آفرینی تمام و مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگ زرین دیگری به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود ، این حرکت غرور آفرین و با شکوه مردم بزرگ ایران بار دیگر نظام اسلامی را به عنوان یک نظام مردم سالار دینی متکی به آراء مردم و پیرو ولایت فقیه به جهانیان معرفی کرد، انتخاب مجدد جناب آقای دکتر حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران را به محضر رهبر فرزانه انقلاب و همه ملت شریف ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نماییم .

روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان

 

واحد فناور مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر موفق به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی نشاط و امید جوانان گردید .

DSC_7244

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: آقای پیمان مرادی مدیر عامل شرکت ایرانیان یادمان طرح از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان ملایر به رتبه جوان برتر ملی جشنواره ملی نشاط و امید جوانان را کسب نمود .

این جشنواره ملی در هفته جوان با حضور جوانان برگزیده استان های کشور و با هدف ایجاد روحیه شور و نشاط و تشویق جوانان جامعه به فعالیت های سازنده و همچنین ارتقای فرهنگ مشارکت اجتماعی در بین نسل جوان از طریق توجه ویژه به کارآفرینی و گردشگری برگزار گردید .

این جشنواره ملی، با حضور حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی ریاست جمهوری، خانم دکتر محمدیان معاون وزیر ورزش ، رستمی معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان استان تهران در مورخ  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵در سالن ایرانیان مجموعه ورزشی آزادی برگزار گردید.

روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان کسب این افتخار را به آقای پیمان مرادی مدیر عامل شرکت ایرانیان یادمان طرح تبریک گفته و برای ایشان آرزوی توفیق در تمام ادوار زندگی دارد .

برگزاری ششمین رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی

photo_2017-05-16_09-14-32

ششمین رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : ششمین رویداد ایده پارک،با موضوع «تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در کشاورزی » در روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، با حضور ۱۳ایده از میان ۵۶ ایده ارسال شده به دبیرخانه در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید و ایده ها مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در ششمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا با هدف ایده پروری و ایجاد حس رقابت در بیان ایده توسط جوانان برگزار شد، ۱۳ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند.

در پایان با اعلام نظر هیأت داوران و رأی حاضرین در جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و از آنان تقدیر گردید .

رتبه اول آقای سید یعقوب کریمی با ایده دستگاه کنترل سطح ایستابی و تنظیم دبی خروجی با استفاده از شبکه GPRS و برنامه تحت وب، رتبه دوم مهران سپید دست با ایده طراحی سیستم انتقال رطوبت و مواد مغذی به خاک به عنوان روشی نوین در آبیاری سفالی، رتبه سوم آقای متین علیبخشی فرد با ایده  کوره بیوچار

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به غیر قرعه جوایزی اهداء گردید.

آغاز ثبت نام در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی

جهت ثبت نام در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی کلیک نمایید.

 

1

کسب مقام کشوری توسط هسته فناور مرکز رشد ملایر

MG_0597

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : آقایان نوید امیدیان، مسلم شریفی فر و محمد رضا آقایی از فناوران فعال مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر  در اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه های پیام نور کشور شرکت نمودند و از بین بیش از  ۱۵۰۰ مخترع و صاحب ایده کشوری موفق به کسب رتبه چهارم در این جشنواره گردیدند .

این جشنواره ملی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار گردید و با حضور صاحبان ایده ها و طرح های فناورانه از اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های پیام نور و سایر دانشگاه ها در حوزه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و هنر و میان رشته ای برگزار گردید که از بین  ۱۵۲۷ طرح و ایده شرکت کنندگان در این جشنواره ، هسته ی فناور مستقر در مرکز رشد ملایر ، آقایان نوید امیدیان، مسلم شریفی فر و محمد رضا آقایی موفق به کسب رتبه چهارم کشوری گردیدند .

شایان ذکر است در این جشنواره میهمانانی از معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت، ستاد توسعه فناوری نانو حضور داشتند.

برگزاری هفتمین رویداد ایده پارک با موضوع آینده شغلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان تویسرکان

photo_۲۰۱۷-۰۵-۰۸_۰۹-۵۵-۰۴

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان ، هفتمین رویداد ایده پارک با موضوع «آینده شغلی من» در روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، با حضور ۱۷ ایده از میان ۲۸ ایده ارسال شده به دبیرخانه در دانشگاه آزاد واحد تویسرکان برگزار گردید و ایده ها مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در هفتمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشگاه آزاد واحد تویسرکان با هدف ایده پروری و ایجاد حس رقابت در بیان ایده توسط جوانان شهرستان برگزار گردید. در این رویداد ۱۷ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند .

در پایان با اعلام نظر هیأت داوران و رأی حاضرین در جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و از آنان تقدیر گردید .

رتبه اول آقای جواد حسینی با ایده تولید نانو پودر مس به روش احیای شیمیایی ، رتبه دوم آقای علی زمانیان با ایده :مکانیک همراه ، رتبه سوم آقای دانیال بیات با ایده :استفاده از قوانین مغناطیس در جهت کارآمد ساختن سیستم ترمز ماشین

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به غیر قرعه جوایزی اهداء گردید.

بازدید دانش آموزان آموزشگاه فرزانگان ملایر از پارک علم و فناوری استان همدان

IMG_2225

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : حدود ۱۵۰ نفر از دانش آموزان دبیرستان فرزانگان شهرستان ملایر به همراه مدیر، معاونان و دبیران آموزشگاه، در روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با هفته معلم از پارک علم و فناوری استان همدان بازدید نمودند.

در این بازدید ابتدا خانم مهندس رحمانی پیرامون آینده و آینده شغلی و حمایت­های پارک علم و فناوری در زمان ایجاد شغل و کسب کار با اهداف فناورانه مطالبی را ارائه کردند.

در ادامه اقای مهندس محمد جمشیدی به موضوع ایده پردازی و نحوه دست یابی به ایده­های فنـاوری در راستای کسب و کار پرداختند.

با اجرای مسابقه ایده پردازی برای تشویق ترقیب و آشنایی بیشتر دانش آموزان در این مباحث به نفرات دارای ایده­های برگزیده نیز جوایزی اهدا گردید.

در ادامه دانش آموزان از نمایشگاه تجهیزات و محصولات تولید شده توسط شرکتهای فنـاور پارک بازدید نمودند و به صورت میدانی با نحوه عملی کردن ایده­ها و ساخت نمونه اولیه از طریق کانون شکوفایی، خلاقیت، مراکز رشد و همچنین امکانات پارک از جمله آزمایشگاه­های تخصصی آشنا شدند .

در این برنامه جناب آقای دکتر کزازی رئیس محترم پارک علم و فناوری استان و همچنین جناب آقای دکتر فتحی پور رئیس محترم دفتر آموزش و آینده نگاری نیز حضور داشتند.

برگزاری کارگاه آموزشی کسب و کار فردای من و آموزش بوم کسب و کار در شهرستان رزن

photo_2017-05-02_18-57-15

کارگاه آموزشی کسب و کار فردای من و آموزش بوم کسب و کار در شهرستان رزن برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: کارگاه آموزشی کسب و کار فردای من ، همراه با آموزش بوم کسب و کار با حضور جمع کثیری از دانشجویان و فناوران و مسئولین شهرستان رزن در ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ توسط پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشگاه پیام نور واحد رزن، در محل سالن همایش این دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدا آقای مهندس بیژنی کارشناس مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان رزن ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه ، در خصوص معرفی و نقش مرکز رشد شهرستان و شرکت های دانش بنیان در توسعه اقتصادی شهرستان رزن و اقتصاد مقاومتی به حاضرین مطالبی بیان نمودند.

در ادامه آقای مهندس فرهانچی سرفصل های آموزشی در خصوص بوم کسب و کار به حاضرین توضیحاتی ارائه کرد و در پایان نیز آقای مهندس ازمیری به معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و همچنین رویداد ایده پارک پرداخت و به سوالات مربوطه نیز پاسخ داده شد .

photo_2017-05-02_18-57-15

امضاء تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری استان همدان و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان

photo_2017-05-02_14-33-42

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان ، تفاهم نامه همکاری فیمابین “پارک علم و فناوری استان همدان” و “مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان” با موضوع همکاری و مشارکت طرفین جهت تاسیس و راه اندازی و راهبری مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی مشترک استان همدان در مورخ ۳/۲/۱۳۹۶ منعقد گردید.

در این تفاهم نامه که به امضای آقای دکتر کزازی رییس پارک علم و فناوری استان همدان و آقای دکتر اسدیان رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان رسید، طبق توافق طرفین مقرر گردید مرکز رشد تخصصی با هدف حمایت از شکل گیری واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی تاسیس نمایند. این مرکز رشد در محل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان و با پشتیبانی مالی و راهبردی پارک علم و فناوری راه اندازی خواهد گردید.

در ادامه جلسه انعقاد تفاهم نامه، آقای دکتر کزازی، رییس پارک علم و فناوری از امکانات مرکز تحقیقات  و آموزش کشاورزی و فضای اختصاص یافته جهت راه اندازی مرکز رشد بازدید نمود.

photo_2017-05-02_14-33-42

برگزاری اولین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان در سال ۱۳۹۶

photo_2017-05-02_14-49-08

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری اولین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان در سال ۱۳۹۶ به منظور بررسی طرح های فناورانه جهت استقرار در مرکز رشد واحد های فناور شهرستان همدان با حضور اعضاء شورا و به ریاست دکتر کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در روز یکشنیه ۱۰/۲/۱۳۹۶ در محل پارک علم و فناوری استان همدان برگزار گردید .

در این جلسه در خواست پذیرش سه واحد فناور، با عناوین ۱- تولید پری بیوتیک تجاری بر پایه قارچ اندوفیت، ۲- تولید محتوا برای گرافیک رایانه ای ۳- چرخ گوشت گیربکسی در خصوص استقرار در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان مورد بررسی قرار گرفت و با پذیرش آنها در آن مرکز رشد موافقت گردید.

همچنین سه واحد از واحدهای پیش رشد مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان نیز درخواست تبدیل وضعیت از دوره پیش رشد به دوره رشد را داشتند که در جلسه شورای مرکز رشد بررسی و تایید گردید ، عناوین طرح ها شامل ۱- تولید پنتا اکسید وانادیم از منابع ثانویه ۲- ساخت لامپهای LED 3- تولید نانو سیلیکا می باشد .

دهمین رویداد ایده پارک

دهمین ایده پارک1

نهمین رویداد ایده پارک

photo_2017-04-30_14-10-52

برگزاری سمینار آموزشی با موضوعات ایده تا بازار و تدوین بوم مدل کسب و کار در مرکز نوآوری شهرستان نهاوند

photo_2017-04-12_14-39-49

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، در پی آغاز به کار مرکز نوآوری  واحدهای فناور شهرستان نهاوند و لزوم معرفی این مرکز و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی ایده تا بازار، همراه با آموزش بوم کسب و کار و معرفی پارک علم و فناوری در روز شنبه مورخ ۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۴ توسط پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشگاه نهاوند، در محل سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدا آقای مهندس فرهانچی مدرس دوره آموزشی، ایده پردازی و نحوه تدوین بوم مدل کسب و کار سرفصل های آموزشی را به حاضرین ارائه نمودند.

در ادامه نیز خانم مهندس رحمانی نیز با معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و حمایت های قابل ارائه و همچنین رویداد ایده پارک توضیحاتی را ارائه نمود

برگزاری کارگاه ایده پردازی به همراه معرفی رویداد ایده پارک در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا

3

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، با توجه به  پیش رو بودن برگزاری رویداد ایده پارک در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا، کارگاه آموزشی با هدف معرفی این رویداد و نحوه ارائه ایده برگزار گردید .

این کارگاه آموزشی در روز سه شنبه مورخ ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۰ در دانشکده کشاورزی  دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید و نحوه ایده پردازی به همراه معرفی رویداد ایده پارک توسط کارشناسان پارک علم و فناوری استان همدان ، در محل سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید.

در ابتدا آقای مهندس فرهانچی در خصوص ایده پردازی و نحوه تدوین بوم مدل کسب و کار به حاضرین توضیحاتی را بیان نمودند. در ادامه نیز آقای مهندس ازمیری با معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و همچنین رویداد ایده پارک توضیحاتی را ارائه نمود .

3

کارگاه آموزشی آشنایی پارک علم و فناوری استان همدان و قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان

دانشگاه آزاد تویسرکان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، کارگاه آموزشی آشنایی پارک علم و فناوری استان همدان و قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان  در روز دوشنبه مورخ ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۱ توسط پارک علم و فناوری استان همدان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان، در محل سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان با حضور اساتید و کارمندان این دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدا سمینار آقای دکتر بابایی رئیس آزاد اسلامی تویسرکان و ضمن خیر مقدم، توضیحاتی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان  و نقش شرکت های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی به حاضرین بیان نمودند.

در ادامه آقای مهندس فرهانچی در خصوص قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان به حاضرین توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان نیز آقای مهندس ازمیری به معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و همچنین رویداد ایده پارک پرداخت.

دانشگاه آزاد تویسرکان

هفتمین رویداد ایده پارک

هفتمین ایده پارک سایت

ششمین رویداد ایده پارک

Web

مجمع نمایندگان استان همدان در نامه ای به دکتر نوبخت خواستار تامین اعتبار برای پروژه پارک علم و فناوری استان همدان شدند .

hstp

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به منظور توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در استان همدان و حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاه ها ، نوآوران ، مبتکرین در راستای کارآفرینی ، اشتغال زایی و تولید ثروت ، خواستار تامین اعتبار کامل پروژه عمرانی ساختمان اصلی پارک علم و فناوری استان همدان شدند .

نمایندگان محترم استان همدان در مجلس شورای اسلامی معاضدت و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را جهت تکمیل این پروژه عمرانی به منظور استقرار هسته ها ، واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را مورد تاکید قراردادند .

شایان ذکر است آقایان ۱- امیر خجسته رئیس مجمع نمایندگان استان همدان و نماینده مردم شریف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ۲- آقای حمیدرضا حاج بابایی نماینده مردم شریف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ۳- آقای محمد کاظمی نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی ۴- آقای احد آزادیخواه نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی ۵- آقای حسن لطفی نماینده مردم شریف رزن در مجلس شورای اسلامی ۶- آقای محمد علی پورمختار نماینده مردم شریف بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ۷- آقای محمد مهدی مفتح نماینده مردم شریف تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ۸- آقای اکبر رنجبرزاده نماینده مردم شریف اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ۹- آقای حسن بهرام نیا نماینده مردم شریف نهاوند در مجلس شورای اسلامی این نامه را امضا نمودند .

سومین جلسه شورای علمی و فناوری پارک علم و فناوری استان همدان در سال ۱۳۹۵

photo_2017-03-18_09-42-57

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، سومین جلسه شورای علمی و فناوری پارک علم و فناوری استان همدان در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ به ریاست دکتر کزازی رئیس محترم پارک علم و فناوری استان همدان و دیگر اعضاء محترم شورا در محل سالن جلسات پارک تشکیل گردید.
در این جلسه در خواست راه اندازی مرکز نوآوری شهرستان نهاوند، موارد مطرح و پس از استماع نظرات اعضاء شورا با راه اندازی این مرکز موافقت گردید .

و در انتهای جلسه از حضور و زحمات اعضاء در جلسات شورا علمی و فناوری پارک توسط ریاست محترم پارک تقدیر و تشکر به عمل آمد .

پانزدهمین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان در سال ۱۳۹۵

photo_2017-03-18_09-39-47

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : پانزدهمین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ به ریاست دکتر کزازی رئیس محترم پارک علم و فناوری استان همدان و دیگر اعضاء محترم شورا در محل سالن جلسات پارک تشکیل گردید.
در این جلسه در خواست پذیرش دو واحد فناور، با عناوین رده پا ۲- اپلیکیشن بازی بومی ایرانی در خصوص استقرار در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان مورد بررسی قرار گرفت و با پذیرش آنها در دوره پیش رشد موافقت گردید.

در انتهای جلسه از زحمات وحضور اعضاء در جلسات شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان توسط دکتر کزازی ریاست محترم پارک علم و فناوری استان همدان تقدیر به عمل آمد.

مهمترین ضرورت در تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است

IMG_1726

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : دومین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان همدان در روز چهارشنبه با حضور دکتر پیری مدیر کل امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و جناب آقای قیاسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، آقای دکتر کزازی رییس پارک علم و فناوری استان همدان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور، برگزار گردید .

در این جلسه دکتر پیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با نوآوری زمینه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین ضرورت در تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار داشت: مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را اقتصاد جوان، پویا و پایدار تشکیل می‌دهد که جزء سیاست‌های کلی نظام قرار گرفته است.

او همچنین با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اقتصادی مبتنی بر ارتقای رفاه فرهنگی و اجتماعی در جامعه افزود: اگر از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد استفاده شود، اقتصاد بارور و پایدار می‌شود و زمینه رفاه را برای مردم ایجاد می‌کند

ایشان فعالیت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان را نویدبخش حرکت توسعه محور دانست و گفت: به منظور توجه همه اقشار به شرکت‌های دانش بنیان این است که فرهنگ سازی فناوری در جامعه نهادینه شود.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم بیان کرد: سیستم مدیریتی کشور در همه سطوح باید به این مهم توجه داشته باشند که اساس توسعه کشور و رونق اقتصادی وابسته بکارگیری فناوری، نوآوری و دانش‌بنیان با یکدیگر است.

پیری با تصریح اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند، دانش را به ثروت تبدیل  کنند و توان تولید محصول با کیفیت را دارند، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان برخلاف سایر شرکت‌ها و شهرک صنعتی در زمینه نوآوری در تولید ورود نموده و مدیران باید به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اعتماد کنند.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم با اشاره به ضرورت تجاری‌سازی علم و دانش اظهار داشت: برندسازی از سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است در این راستا دانشگاه‌ها باید براساس آیین‌نامه ابلاغی شرکت‌های دانش‌بنیان به نوآوری جدید دست پیدا کنند.

در ادامه جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز گفت  به اکثر اهداف در نظر گرفته شده در چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور رسیده‌ایم و فرصت محدودی برای رقابت در جهان داریم

قیاسی با تأکید بر اینکه نیاز به همدلی تمام دلسوزان نظام و انقلاب داریم باید تمام توان خود را در حوزه توسعه اقتصادی بگذاریم، ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی چشم امید ما باید به شرکت‌های دانش‌بنیان باشد چون هم نیاز داخلی و نیاز به صادرات ما از طریق این شرکت‌ها برطرف می‌شود.

وی افزود: اگر دانش وجود نداشته باشد و فناوری ما به‌روز نباشد نمی‌توانیم در عرضه محصولاتمان در سطح جهان با سایر کشورها رقابت کنیم.

در ادامه دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان نیز در خصوص عوامل موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان مباحثی را مطرح کرد . وی همچنین، فروش محصولات عدم تأمین منابع مالی، نبود تیم‌های مدیریتی قوی و باتجربه، نبود بازار و ضعف در حوزه بازاریابی از جمله عوامل کند شدن روند موفقیت شرکت‌ها در استان دانست.

وی افزود: اقتصاد پویا بر اعتقاد و اعتماد به عملکرد شرکت‌های کوچک و متوسط فناور پایه‌گذاری می گردد ؛ چون نوآوری از مزیت‌های مهم این شرکت‌های دانش‌بنیان است که پایه و اساس رشد اقتصادی محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: اقتصاد ما بر پایه نفت استوار بود و باید برای ایستادن روی پای خود ناگزیریم با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و حرکت به سمت نوآوری و فناورانه از اقتصاد نفتی گذر کنیم .

کزازی ادامه داد: قبل از به‌کارگیری دانش برای تولید محصول، باید نیاز بازار دیده شود و نوآوری از بازار ریشه بگیرد.

کزازی گفت: عواملی نظیر نیروی انسانی و محصول با فناوری بالا در موفقیت شرکت ها بسیار مهم اند و سومین عامل در موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان بازاریابی و فروش است که شرکت‌ها باید به هر طریق در بازارهای داخلی و خارجی برای فروش کالای خود تلاش کنند.

وی اظهار کرد: عامل چهارم موفقیت منابع مالی این شرکت‌ها می باشد که از طریق بانک‌ها ، آورده شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری می باشد، اما شرایط بانک‌ها ارائه تسهیلات چندان سازگار با وضعیت شرکت‌های نوپا نیست و شرکت‌ها باید به دنبال صندوق های سرمایه‌گذار بروند.

وی عامل پنجم موفقیت را دولت دانست که طبق قوانین مربوط به حمایت از شرکت ها به تعهدا

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : دومین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان همدان در روز چهارشنبه با حضور دکتر پیری مدیر کل امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و جناب آقای قیاسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، آقای دکتر کزازی رییس پارک علم و فناوری استان همدان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور، برگزار گردید .

در این جلسه دکتر پیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با نوآوری زمینه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین ضرورت در تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار داشت: مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را اقتصاد جوان، پویا و پایدار تشکیل می‌دهد که جزء سیاست‌های کلی نظام قرار گرفته است.

او همچنین با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اقتصادی مبتنی بر ارتقای رفاه فرهنگی و اجتماعی در جامعه افزود: اگر از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد استفاده شود، اقتصاد بارور و پایدار می‌شود و زمینه رفاه را برای مردم ایجاد می‌کند

ایشان فعالیت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان را نویدبخش حرکت توسعه محور دانست و گفت: به منظور توجه همه اقشار به شرکت‌های دانش بنیان این است که فرهنگ سازی فناوری در جامعه نهادینه شود.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم بیان کرد: سیستم مدیریتی کشور در همه سطوح باید به این مهم توجه داشته باشند که اساس توسعه کشور و رونق اقتصادی وابسته بکارگیری فناوری، نوآوری و دانش‌بنیان با یکدیگر است.

پیری با تصریح اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند، دانش را به ثروت تبدیل  کنند و توان تولید محصول با کیفیت را دارند، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان برخلاف سایر شرکت‌ها و شهرک صنعتی در زمینه نوآوری در تولید ورود نموده و مدیران باید به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اعتماد کنند.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم با اشاره به ضرورت تجاری‌سازی علم و دانش اظهار داشت: برندسازی از سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است در این راستا دانشگاه‌ها باید براساس آیین‌نامه ابلاغی شرکت‌های دانش‌بنیان به نوآوری جدید دست پیدا کنند.

در ادامه جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز گفت  به اکثر اهداف در نظر گرفته شده در چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور رسیده‌ایم و فرصت محدودی برای رقابت در جهان داریم

قیاسی با تأکید بر اینکه نیاز به همدلی تمام دلسوزان نظام و انقلاب داریم باید تمام توان خود را در حوزه توسعه اقتصادی بگذاریم، ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی چشم امید ما باید به شرکت‌های دانش‌بنیان باشد چون هم نیاز داخلی و نیاز به صادرات ما از طریق این شرکت‌ها برطرف می‌شود.

وی افزود: اگر دانش وجود نداشته باشد و فناوری ما به‌روز نباشد نمی‌توانیم در عرضه محصولاتمان در سطح جهان با سایر کشورها رقابت کنیم.

در ادامه دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان نیز در خصوص عوامل موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان مباحثی را مطرح کرد . وی همچنین، فروش محصولات عدم تأمین منابع مالی، نبود تیم‌های مدیریتی قوی و باتجربه، نبود بازار و ضعف در حوزه بازاریابی از جمله عوامل کند شدن روند موفقیت شرکت‌ها در استان دانست.

وی افزود: اقتصاد پویا بر اعتقاد و اعتماد به عملکرد شرکت‌های کوچک و متوسط فناور پایه‌گذاری می گردد ؛ چون نوآوری از مزیت‌های مهم این شرکت‌های دانش‌بنیان است که پایه و اساس رشد اقتصادی محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: اقتصاد ما بر پایه نفت استوار بود و باید برای ایستادن روی پای خود ناگزیریم با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و حرکت به سمت نوآوری و فناورانه از اقتصاد نفتی گذر کنیم .

کزازی ادامه داد: قبل از به‌کارگیری دانش برای تولید محصول، باید نیاز بازار دیده شود و نوآوری از بازار ریشه بگیرد.

کزازی گفت: عواملی نظیر نیروی انسانی و محصول با فناوری بالا در موفقیت شرکت ها بسیار مهم اند و سومین عامل در موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان بازاریابی و فروش است که شرکت‌ها باید به هر طریق در بازارهای داخلی و خارجی برای فروش کالای خود تلاش کنند.

وی اظهار کرد: عامل چهارم موفقیت منابع مالی این شرکت‌ها می باشد که از طریق بانک‌ها ، آورده شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری می باشد، اما شرایط بانک‌ها ارائه تسهیلات چندان سازگار با وضعیت شرکت‌های نوپا نیست و شرکت‌ها باید به دنبال صندوق های سرمایه‌گذار بروند.

وی عامل پنجم موفقیت را دولت دانست که طبق قوانین مربوط به حمایت از شرکت ها به تعهدات خود عمل می نمایند .

 

لازم به ذکر است تا بهمن سال ۹۵ تعداد۵۲ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان، موفق به کسب تأییدیه دانش‌بنیانی شده اند و شرکت‌های فعال در حوزه‌های شیمی و مواد، حمل و نقل و تجهیزات پزشکی در استان بیشترین فروش محصولات را به خود اختصاص داده‌اند.

۵۰ درصد این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری، ۲۵ درصد در بخش صنعت و مابقی آنها در سایر دستگاه‌ها و نهادهای استان شکل گرفته‌اند

در استان همدان ۷۱ درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان را شرکت‌های نوپا، ۲۵ درصد را شرکت‌های تولیدی و ۴ درصد را شرکت‌های صنعتی تشکیل می‌دهند اما در کشور ۵۸ درصد شرکت‌ها شامل شرکت‌های نوپاست.

با توجه به اینکه ۷۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان به مرحله تجاری‌سازی رسیده‌اند، در سال ۹۵ فروش محصولات دانش‌بنیان این شرکت‌ها ۱۷۴ میلیارد تومان و میزان صادرات آنها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

در این همایش همچنین از  ۵ محصول تجاری‌سازی شده شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان رونمایی شد که شامل محصول ساکشن تمام‌خودکار پزشکی، دستگاه تولید نانو ذرات آهن با کاربرد حذف آلاینده‌های زیست محیطی، انواع پلت‌های دارویی، شربت نوسکاپین با کاربرد تسکین سرفه و کرم ارگانیک نیکا با کاربرد درمان انواع زخم‌های ناشی از دیابت و انواع عفونت بودند.

همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان برتر، مؤسسات پشتیبان فناور، مراکز رشد و واحدهای فناور و نیز داوران، ارزیابان و مشاوران برتر در این حوزه مورد تقدیر قرار گرفتند.

رتبه اول شرکت‌های دانش‌بنیان به دو شرکت فراپل جم و فاران شیمی تویسرکان، رتبه دوم به دو شرکت هوشمندسازان بی‌سیم غرب و بتون صنعت بریس و رتبه سوم به چهار شرکت ساغر فن پارس، ابزار صنعت موج‌ساز، فرآورده‌های طب سنتی نیکا و گیاه بافت غرب تعلق گرفت.

ت خود عمل می نمایند .

 

لازم به ذکر است تا بهمن سال ۹۵ تعداد۵۲ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان، موفق به کسب تأییدیه دانش‌بنیانی شده اند و شرکت‌های فعال در حوزه‌های شیمی و مواد، حمل و نقل و تجهیزات پزشکی در استان بیشترین فروش محصولات را به خود اختصاص داده‌اند.

۵۰ درصد این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری، ۲۵ درصد در بخش صنعت و مابقی آنها در سایر دستگاه‌ها و نهادهای استان شکل گرفته‌اند

در استان همدان ۷۱ درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان را شرکت‌های نوپا، ۲۵ درصد را شرکت‌های تولیدی و ۴ درصد را شرکت‌های صنعتی تشکیل می‌دهند اما در کشور ۵۸ درصد شرکت‌ها شامل شرکت‌های نوپاست.

با توجه به اینکه ۷۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان به مرحله تجاری‌سازی رسیده‌اند، در سال ۹۵ فروش محصولات دانش‌بنیان این شرکت‌ها ۱۷۴ میلیارد تومان و میزان صادرات آنها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

در این همایش همچنین از  ۵ محصول تجاری‌سازی شده شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان رونمایی شد که شامل محصول ساکشن تمام‌خودکار پزشکی، دستگاه تولید نانو ذرات آهن با کاربرد حذف آلاینده‌های زیست محیطی، انواع پلت‌های دارویی، شربت نوسکاپین با کاربرد تسکین سرفه و کرم ارگانیک نیکا با کاربرد درمان انواع زخم‌های ناشی از دیابت و انواع عفونت بودند.

همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان برتر، مؤسسات پشتیبان فناور، مراکز رشد و واحدهای فناور و نیز داوران، ارزیابان و مشاوران برتر در این حوزه مورد تقدیر قرار گرفتند.

رتبه اول شرکت‌های دانش‌بنیان به دو شرکت فراپل جم و فاران شیمی تویسرکان، رتبه دوم به دو شرکت هوشمندسازان بی‌سیم غرب و بتون صنعت بریس و رتبه سوم به چهار شرکت ساغر فن پارس، ابزار صنعت موج‌ساز، فرآورده‌های طب سنتی نیکا و گیاه بافت غرب تعلق گرفت.

افتتاح مرکز نو آوری و شکوفایی در شهرستان نهاوند

IMG_2103

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : مرکز نوآوری شهرستان نهاوند وابسته به پارک علم و فناوری استان همدان با حضور مسئولین استان همدان و شهرستان نهاوند در روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ در محل مرکز آموزشکده فنی و حرفه ای حاج حشمت شهبازیان شهرستان نهاوند افتتاح گردید.

در این مراسم حسن بهرام نیا نماینده مردم شریف نهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در راه اندازی مرکز نوآوری نهاوند ، تمهیدات لازم برای تبدیل ایده افراد خلاق و نوآور به محصول و تجاری سازی این محصولات را فراهم می سازد .

وی اقتصاد مبتنی به دانش و دانایی را تنها راه نجات اقتصاد کشور از رکود دانستند و ابراز امیدواری کردند با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های شهرستان نهاوند در زمینه نیروی انسانی تحصیلکرده و قابلیت های اقلیمی ، کشاورزی ، در آینده نزدیک شاهد راه اندازی و فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور در این شهرستان باشیم .

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل خود را جهت پیگیری امور مربوط به مرکز نوآوری شهرستان اعلام نمودند .

کریم حمیدوند فرماندار نهاوند نیز ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص راه اندازی این مرکز ،  افتتاح آن را حرکت خوب و مهمی در توسعه شهرستان عنوان کرد.

در ادامه مراسم دکتر کزازی ریاست پارک علم و فناوری استان به ایراد سخنرانی پرداختند و با تشکر از زحمات و پیگیری های دکتر بهرام نیا و همچنین مهندس حمید وند فرماندار نهاوند در راه اندازی این مرکز ابراز امیدواری کردند که بتوانند با همراهی نماینده محترم و فرماندار موانع توسعه این مرکز و ارتقاء آن به مرکز رشد واحدهای فناوری و مسیر پیشرفت را طی کند و گامی مؤثر در توسعه شهرستان بردارند.

ایشان نیز با توجه به نیازهای کارگاهی بهترین مکان برای راه اندازی مرکز نوآوری را دانشکده فنی و حرفه بیان نمود واز زحمات دکتر قیاسی ریاست محترم آموزشکده تقدیر و تشکر نمودند.

در پایان مراسم مرکز نوآوری شهرستان توسط مسئولین افتتاح شد.

 

جلسه هماهنگی نحوه برگزاری رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان و نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی

photo_2017-03-04_10-57-32

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، جلسه ای با حضور ریاست دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا و همچنین مسئول دفتر ارتباط با جامعه این دانشکده با موضوع برگزاری رویداد ایده پارک و برگزاری اولین رویداد فرصتهای سرمایه گذاری با موضوع تولید محصولات دانش بنیان توام با نوآوری و بهره وری در کشاورزی  و لزوم معرفی این رویدادها، در روز سه شنبه مورخ ۱۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ در ساعت ۱۰:۳۰، در محل سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای دکتر بلالی رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا ، با ارائه برنامه های دانشکده کشاورزی برای شناسایی ایده ها و طرح های تجاری از برگزاری این دو رویداد علمی استقبال کردند .

در ادامه آقای مهندس ازمیری با معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان در خصوص رویداد ایده پارک توضیحاتی ارائه نمود و سپس پوستر رویداد ایده پارک با موضوع  تولید دانش بنیان و نوآوری و بهره وری در کشاورزی ، که در اردیبهشت ماه سال ۹۶ در دانشکده کشاورزی برگزار می گردد، را رونمایی کرد

در ادامه جلسه ، آقای مهندس جمشیدی مباحثی در خصوص فرصت های سرمایه گذاری و طرحهای تجاری ارائه نمودند .

برگزاری سمینار آشنایی با پارک علم و فناوری استان همدان و دوره آموزشی تدوین بوم مدل کسب و کار در دانشگاه پیام نور تویسرکان

hstp

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، در پی آغاز به کار مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تویسرکان و لزوم معرفی این مرکز و خدمات قابل ارائه در این مرکز سمینار آشنایی با پارک علم و فناوری استان به همراه برگزاری دوره آموزشی بوم مدل کسب و کار در روز یکشنبه مورخ ۸ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ از ساعت ۱۱ لغایت ۱۳ توسط پارک علم و فناوری استان همدان ، در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار گردید.

در ابتدا سمینار آقای دکتر گودرزی رئیس دانشگاه پیام نور تویسرکان و مسئول راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تویسرکان ضمن خیر مقدم به حاضرین ، توضیحاتی در خصوص برگزاری سمینار و حمایت های مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تویسرکان به حاضرین بیان نمودند.

وی با اشاره به فعالیت ۴ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تویسرکان ابراز داشت با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های این شهرستان این میزان افزایش خواهد یافت .

در ادامه آقای مهندس ازمیری نیز با معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و شرایط و قوانین مربوط به جذب و پذیرش ایده های نو در پارک و حمایت های قابل ارائه  و همچنین رویداد ایده پارک توضیحاتی را ارائه نمود .

در ادامه سمینار، کارگاهی با موضوع نحوه تدوین بوم مدل کسب و کار برگزار گردید و آقای مهندس فرهانچی مباحث مربوط به دوره را ارائه نمودند .

برگزاری کارگاه تدوین بوم کسب و کار

photo_2017-02-22_13-59-23

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، کارگاه تدوین بوم کسب و کار در تاریخ ۳ اسفند ماه سال جاری از ساعت ۱۰:۳۰ لغایت ۱۳ توسط پارک علم و فناوری استان همدان و با مشارکت دانشگاه موسسه آموزش عالی عمران توسعه ، در محل سالن اجتماعات این موسسه برگزار گردید. در بخش زیر تصاویری از این کارگاه قرار داده شده است.

برگزاری سمینار آشنایی با پارک علم و فناوری و رویداد ایده پارک

hstp

سمینار آشنایی با پارک علم و فناوری و رویداد ایده پارک

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، سمینار آشنایی با پارک علم و فناوری و رویداد ایده پارک به همراه برگزاری دوره آموزشی بوم مدل کسب و کار در تاریخ ۱ اسفند ماه سال جاری از ساعت ۱۱ لغایت ۱۳ توسط پارک علم و فناوری استان همدان و با مشارکت دانشگاه فنی و منابع طبیعی تویسرکان ، در محل سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار گردید.

نشست آقای دکتر مفتح نماینده مردم شریف شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با رئیس پارک علم و فناوری استان همدان

hstp

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : در نشست روز پنج شنبه ۲۱/۱۱/۱۳۹۵ آقای دکتر مفتح نماینده مردم شریف شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با رئیس پارک علم و فناوری استان همدان ، دکتر مفتح با تبریک تبریک ایام دهه مبارک فجر و با تشکر از افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان تویسرکان به ضرورت معرفی اهداف و وظایف این مرکز برای اقشار مختلف مردم بویژه مخاطبان خاص مرکز رشد که شامل نخبگان ، دانشگاهیان ، دانشجویان و محققان می باشد اشاره نمودند .

دکتر مفتح با توجه به توانمندی ها و قابلیت های شهرستان تویسرکان بویژه نیروی انسانی تحصیل کرده و کارآمدتوانمندی های شهرستان را در عرصه کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری حائز اهمیت دانستند .

نماینده مردم تویسرکان حمایت از افراد خلاق  و نوآور و توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را با توجه به اقتصاد مقاومتی در رونق فضای کسب و کار شهرستان  بسیار موثر دانستند.

وی بیان داشت امور واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تویسرکان را با اولویت ویژه ای پیگیری خواهد کرد .

در ابتدای این نشست دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر از حمایت های نماینده مردم شهرستان تویسرکان و فرماندار این شهرستان و رئیس دانشگاه پیام نور این شهرستان در پیگیری امور مربوط به افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تویسرکان تشکر و قدردانی نمود

در ادامه رئیس پارک علم و فناوری استان همدان  گزارشی از فعالیت ها و عملکرد پارک استان ارائه نمودند و از فعالیت ۱۳۰ واحد فناور و ۵۲ شرکت دانش بنیان را در پارک علم و فناوری استان و مراکز رشد تابعه استان خبر دادند

وی به فعالیت ۴ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تویسرکان اشاره و ابراز داشتند با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های این شهرستان توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مرکز رشد تویسرکان را از اولویت های پارک علم و فناوری استان همدان بر شمرد .

اختصاص دو میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا به طرح های فناورانه ودانش بنیان

photo_2017-02-12_08-37-32

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : تفاهم نامه  همکاری  سه جانبه ای فی مابین پارک علم وفناوری استان همدان، بانک ملی  و اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان همدان با هدف حل چالش ها و مشکلات مالی  پیش روی واحدهای فناور و صاحبان ایده در جهت  توسعه و ترویج کسب و کارهای مبتنی بر دانش فنی و نوآورانه و در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ و مقارن با ایام الله دهه مبارک فجر در محل سرپرستی بانک ملی استان همدان منعقد گردید.

دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در حاشیه این جلسه بیان داشت فناوران و  صاحبان ایده های تولید محصولات فناورانه در جهت اجرای ایده و تولید محصول نو و فناورانه خود می توانند از تسهیلات قابل ارائه و پیش بینی شده در این توافق نامه بهره مند گردند و با برخورداری از قابلیتها وتوانمندیهای فکری خود با فراق بال خاطر به فعالیت های فناورانه خود بپردازند  وبا همت بالا وتلاش مستمرخود و بهره مندی از خلاقیت و نوآوری در توسعه وپیشرفت همه جانبه کشور موثر باشند .

وی افزود: اهداف اصلی در امضاء توافق نامه پیگیری حمایت از ایده ها وطرح های دانش بنیان و فناورانه فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشد که با سرمایه‌گذاری کوچک و ارزش افزوده متوسط و بالا، تسهیل و کارآمدسازی فرآیند عرضه و تقاضای محصولات فناورانه توسط پارک علم وفناوری استان همدان به اجرا در می آید .

کزازی بیان داشت : ترویج فرهنگ تشکیل شرکت های  دانش‌بنیان و واحدهای فناورانه در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی ، ایجاد حلقه رابط بین صنعت و دانشگاه و بهبود کیفیت محصولات تولیدی صنعت با استفاده از نبوغ علمی دانشگاهیان در جهت ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و افزایش میزان صادرات محصولات، هدایت اقتصاد غیررسمی به سمت اقتصاد رسمی و افزایش درآمد افراد جامعه و بهبود معیشت آن‌ها از اهداف پارک استان و این طرح می باشد .

رئیس پارک استان همدان درخصوص مشخصات این طرح تصریح کرد :سقف پرداخت این تسهیلات به طرح های نیمه صنعتی که در پارک مستقر می باشند حداکثر تا سقف ۲۰۰میلیون ریال طرح ها وایده های دانش بنیان ودارای فناوری بالا مستقردر مراکز رشدحداکثر۱۵۰میلیون ریال وطرح های خوداشتغالی ،خرد حداکثر تا سقف ۳۰۰میلیون ریال می باشد.

وی تاکیدکرد:یکی از بزرگترین چالشهای توسعه وترویج کسب وکارهای مبتنی بر دانش فنی ونوآورانه،محدودیت منابع مالی است،حمایت های مالی می تواند راه را بر فناوران باز کند ودر راستای اجرای سیاستهای اقتصادمقاومتی ضروری است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر آزادیخواه نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی: مهمترین عامل در پیگیری اقتصاد مقاومتی توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان می باشد.

photo_2017-02-11_10-29-58

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان دکتر کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان به مناسبت دهه مبارک فجر در روز سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۹با حضور در ملایر در نشست با دکتر آزادیخواه نماینده مردم شریف شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی گزارشی از وضعیت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان ملایر را ارائه نمودند در این نشست رئیس پارک علم و فناوری استان همدان گزارشی از اهداف و وظایف پارک ها ارائه و به بیان عملکرد و دستاوردهای  این پارک پرداختند دکتر کزازی از فعالیت ۱۳۰ واحد فناور و ۵۲ شرکت دانش بنیان در مراکز رشد تابعه این پارک خبر دادند و اظهار نمودند که در مرکز رشد شهرستان ملایر ۳۰ واحد فناور و ۵ شرکت دانش بنیان مستقر و به فعالیت مشغول می باشند .

.دکتر کزازی پتانسیل ها و توانمندی های شهرستان ملایر را در زمینه مراکز دانشگاهی و نیروی انسانی کارآمد متخصص و همچنین قابلیت های اقلیمی  و کشاورزی صنعت و غیره .. بسیار ممتاز و برجسته دانستند رئیس پارک علم و فناوری استان همدان نداشتن فضای مناسب اداری و کارگاهی برای واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان ملایر را مهمترین دغدغه مسئولان استان همدان اعلام نمودند

و ابراز امیدواری کردند که با حمایت مسئولین شهرستان در کوتاه ترین زمان ممکن این نیاز بر طرف شود در این نشست جناب آقای دکتر آزادیخواه نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی نقش پارک های علم و فناوری را در پیگیری سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی را مهم و برجسته دانستند دکتر آزادیخواه تجاری سازی نتایج تحقیقات دانشگاه را و مراکز پژوهشی را در راستای اقتصاد دانش بنیان از جمله اولویت دستگاه های اجرایی و مسئولان و پارک علم و فناوری بیان نمودند .

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ، حمایت از نخبگان و افراد نوآور که موجب فراهم نمودن بسترهای لازم برای کارآفرینی  و اشتغال زایی در جامعه می شوند را گوشزد نمودند .

دکتر آزادیخواه حمایت همه جانبه خود را جهت پیگیری مشکلات و دغدغه های واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر را ابراز داشتند و ابراز امیدواری نمودند در برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۱۳۹۶ به توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان توجه جدی گردد .

دکتر کاظمی نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی : پارک های علم و فناوری می توانند در جذب دانش فنی و انتقال و توسعه فناور نقش مهمی ایفا نمایند

IMG_1559

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : در نشست روز سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ آقای دکتر کاظمی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با رئیس پارک علم و فناوری استان همدان ، دکتر کاظمی با توجه به نوپا بودن پارک های علم و فناوری در کشور به ضرورت معرفی اهداف و وظایف این سازمان را برای اقشار مختلف مردم بویژه مخاطبان خاص پارک که شامل نخبگان ، دانشگاهیان ، دانشجویان و محققان می باشد اشاره نمودند دکتر کاظمی توجه به توانمندی ها و قابلیت های منطقه ای در همه ابعاد بویژه در زمینه نیروی انسانی تحصیل کرده و متخصص باید در توسعه اولویت اول همه دستگاه های اجرایی به خصوص مراکز پژوهشی و تحقیقاتی قرار گیرد .

نماینده مردم ملایر توجه به اقتصاد دانش بنیان و حمایت از افراد خلاق  و نوآور و توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را در خروج کشور از رکود و رونق فضای کسب و کار بسیار موثر دانستند.