کارگاه آموزشی با عنوان “رصد فناوری، مفاهیم، ضرورتها، ابزارها و مرور تجارب” به همت پارک علم و فناوری استان همدان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دوره آموزشی با عنوان “رصد فناوری: مفاهیم، ضرورتها، ابزارها و مرور تجارب” جهت بهره مندی شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناو و همچنین محققین و صاحبنظران حوزه فناوری و نوآوری توسط پارک علم و فناوری استان همدان از ساعت ۱۴ الی ۱۶ روز دوشنبه مورخ ۲۷ شهریورماه سالجاری در سالن جلسات مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری استان برگزار گردید.

این دوره آموزشی با سرفصل­های آموزشی شامل مروری بر مفاهیم بنیادین رصد فناوری، فرآیند رصد فناوری، مروری بر منابع کسب هوشمند فناوری، ابزارهای رصد فناوری و ساختار سازمانی و قابلیت های فردی مناسب برای رصد گران فناوری توسط آقای دکتر هادی نیلفروشان عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناروی دانشگاه شهید بهشتی با مشارکت ۳۰ نفر از مدیران و کارشناسان واحدهای فناور و مدیران و کارشناسان پارک  علم و فناوری استان و سایر علاقمندان برگزار گردید.

در ادامه شرکت کنندگان سوالات خود را در خصوص مباحث ارائه گردیده مطرح و با توجه به نظرسنجی صورت گرفته  شرکت کنندگان رضایت مندی خود را از سطح کیفی دوره آموزشی مذکور ابراز نمودند .

دوره آموزشی با عنوان “نقش همکاری های تحقیقاتی و شبکه های نوآوری” توسط پارک علم و فناوری استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دوره آموزشی با عنوان “نقش همکاری های تحقیقاتی و شبکه های نوآوری” در سطح اساتید محترم عضو سازمان بسیج اساتید  و سایر اعضاء هیأت علمی دانشگاه­های سطح استان و همچنین محققین و صاحبنظران حوزه فناوری و نوآوری توسط پارک علم و فناوری استان همدان و بسیج اساتید از ساعت ۱۰ الی ۱۲ روز دوشنبه مورخ ۲۷ شهریورماه سالجاری در سالن جلسات مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری استان برگزار گردید.

این دوره آموزشی با سرفصل های آموزشی : انواع شبکه های نوآوری و اهمیت شبکه برای توسعه فناوری و نوآوری، عوامل موثر بر شکل­گیری شبکه های نوآوری، فرآیند تشکیل شبکه­ها، موانع تشکیل شبکه­ها و…  توسط آقای دکتر هادی نیلفروشان عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با مشارکت ۴۰ نفر از اعضاء هیأت علمی و اساتید دانشگاه­ها و محققین حوزه فناوری و نوآوری برگزار گردید.

دکتر علی طاهری رئیس بسیج اساتید استان همدان، ضمن گرامیداشت شهدای دفاع مقدس و خیر مقدم به اساتید و پژوهشگران گفت، امیدواریم بازتاب مثبت برگزاری دوره های آموزشی برگزار شده در سطح دانشگاه ها مشاهده شود .

در ادامه شرکت کنندگان سوالات خود را در خصوص مباحث ارائه گردیده مطرح و با توجه به نظرسنجی صورت گرفته  شرکت کنندگان رضایت مندی خود را از سطح کیفی دوره آموزشی مذکور ابراز نمودند .

ثبت نام دوره آموزشی رصد فناوری: مفاهیم، ضرورتها، ابزارها و مرور تجارب

ثبت نام دوره آموزشی نقش همکاریهای تحقیقاتی و شبکه های نوآوری در توسعه فناوری

ثبت نام دوره آموزشی تحقیق و توسعه (R&D) و نقش استقرار آن در بنگاه های صنعتی و معدنی کشور

برگزاری اولین رویداد منطقه ای بازار تبادل فناوری توسط پارک علم و فناوری استان همدان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: اولین رویداد منطقه ای بازار تبادل فناوری استان همدان با حضور معاون استاندار همدان ، دکتر خجسته نماینده شهر همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی، بیش از ۳۰ سرمایه گذار حقوقی و حقیقی و همچنین ۶۰ عرضه کننده محصول نوآورانه در سه حوزه ۱- برق و الکترونیک، ۲- مکانیک و طراحی صنعتی ، ۳- فناوری اطلاعات و ارتباطات از استان همدان و شش استان همجوار، با هدف جذب سرمایه گذار در طرح های فناوری در یکم شهریور سال جاری مصادف با روز همدان در مجموعه تالار قرآن همدان برگزار شد.

در این رویدادفناورانه، فناوران، ایده و طرح های خود را هم به صورت تئوری و هم نمایشگاهی عرضه کردند سرمایه گذاران نیز در این مجال، نسبت به بررسی ایده های برتر جهت سرمایه گذاری و ارائه مشاوره برای بازاریابی محصولات ارائه شده اقدام کردند.

حضور شرکت های شتاب دهنده که تسریع پیوند بین صاحبان طرح و محصول فناورانه و بازار سرمایه را ایجاد می کنند را می توان از نقاط قوت این رویداد برشمرد، همچنین حضور بخش های حمایتی مانند صندوق نوآوری و شکوفایی و توسعه و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت) در بین غرفه های نمایشگاهی این رویداد نیز موثر و ارزشمند بود .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان در افتتاحیه این مراسم بر لزوم پیوند دانش و سرمایه تأکید و اظهار کرد: انسان های پیشرو و افراد نخبه در همه زمینه ها اگر دستگیری و حمایت شوند می توانند سرمایه و منابع را در کنار فن و دانش قرار داده و برای توسعه و پیشرفت کشور راه باز کنند.

وی با بیان اینکه کشور ما دارای سرمایه های خدادای بسیار زیادی است تشریح کرد: اگر ما به فکر ایجاد پیوند و ارتباط بین این منابع و دانش و نیروی انسانی نباشیم دچار فرصت سوزی خواهیم شد.

این مقام مسؤول با اشاره به این امر که یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی بهره مندی از این دارایی ها در جهت افزایش بهره وری در کشور است یادآور شد: توجه به این بخش می تواند برای کشور توسعه و سرمایه ایجاد کرده و رفاه مردم را در پی داشته باشد و هدایت و حمایت در این مسیر وظیفه امروز ما و هم مسؤولین امر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان این منابع را از جمله اقلیم چهار فصل، راه ارتباطی بین شرق و غرب آسیا، شرایط کشاورزی مطلوب، معادن و منابع عظیم نفت، گاز، ذغال سنگ و مهمتر از همه منابع انسانی اشاره کرده و ایران را کشوری بالقوه مستعد پیشرفت و توسعه دانست.

وی افزود: به لطف خدا کشورما از منبع و پتانسیل مهم نیروی انسانی جوان و پر انرژی برخوردار است

وی تأکید کرد: سرمایه و دانش و نیروی انسانی کارآمدهیچکدام به تنهایی کارآیی ندارند بنابراین باید به این عناصر وحدت و همگرایی ایجاد کنیم زیرا اینها در کنار هم و با بهره مندی از ظرفیت یکدیگر قابلیت رشد خواهند داشت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این رویداد در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر ضرورت های دانش بنیان شدن توسعه اظهار کرد: ما برای رشد وتوسعه در استان هیچ راهی به جز توسعه دانش بنیانی نداریم و با توجه به شرایط و زمینه های بکری که در استان وجود دارد و توجه سرمایه گذاران ملی و بین المللی برای سرمایه گذاری در استان ،  باید تلاش کنیم جذب سرمایه را در بخش های فناوری و دانش بیشتر کنیم.

وی گفت: برگزاری این رویداد می تواند گامی مؤثر در فناوری محوری و حرکت دانش بنیان استان به سمت پیشرفت و توسعه و فضای بازار محصولات نوین باشد علاوه بر جذب سرمایه گذاران ملی و بین المللی ، سبب خواهد شد تا سرمایه گذاران همدانی که به دلیل عدم حمایت ها از این استان رخت بسته اند و سرمایه خود را به نقاط دیگری برده اند با دیدن شرایط تسهیل حضور در همدان بازگشته و به خیل سرمایه گذاران ملی و بین المللی حاضر بپیوندند که این خود نقطه قوتی بر تقویت بنیه های اقتصادی استان خواهد شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت، ماحصل این حرکت اشتغالزایی مبتنی بر دانش در سطح وسیع در استان باشد عنوان کرد: چه نخواهیم دنیا به سمت ایجاد اشتغال و گسترش ابعاد توسعه از این محل می رود و ما نیز ناگزیر هستیم در این مسیر حرکت کنیم.

خجسته ادامه داد: ما باید تلاش کنیم زمینه کار برای فناوران گسترش یافته و دلگرمی آنها روز افزون شود و این مستلزم همراهی و حمایت مسؤولین استان و مجمع نمایندگان است زیرا این جوانان چیزی جز توجه از ما نمی خواهند پس ما باید تلاش کنیم آنها مورد بی مهری و کم توجهی واقع نشوند.

رئیس پارک علم و فناوری در این مراسم با اشاره به اهداف برپایی نخستن رویداد بازار منطقه ای تبادل فناوری استان اظهار کرد: دو مولفه مهم در اهداف برپایی این بازار وجود دارد که یکی از آنها صاحبان فن و نوآوری هستند و دیگری سرمایه گذار خطرپذیر است که تلاش می کنیم در این فضا ارتباطی تنگاتنگ و گفتگویی مبتنی بر نیاز طرفین ایجاد کنیم.

مجید کزازی تصریح کرد: خروجی این بازار می تواند اکوسیستم نوآوری را شکل دهد در حالی که گر این مولفه ها به صورت جزیره ای بوده و با هم ارتباطی نداشته باشند اکو سیستمی شکل نمی گیرد.

وی افزود: نخستین هدفی که در برپایی این رویداد وجود دارد این است که راهبردهایی در تبادل فناوری شکل بگیرد و نمایشگاه ها و کارگاه ها در این فضا به این روند کمک خواهد کرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با بیان اینکه تعاملات در سطح منطقه و جهان می تواند در بکارگیری فناوری های جدید مؤثر باشد گفت: هدف دیگر از برپایی این رویداد تدوین مقرراتی است که انتقال فناوری را تضمین کند بنابراین چنانچه صاحبان ایده و سرمایه از یکدیگر رضایت داشته باشند باید مقررات و ضوابطی برای ارتباط این دو فراهم شود که در این فضا تلاش می کنیم به آن دست یابیم.

وی شناسایی و تحلیل فناوری های جدید در سطح منطقه و کشور و حتی خارج از کشور را از دیگر دستاوردهای برپایی این رویدادها برشمرد و عنوان کرد: تنها انعقاد قرارداد بین طرفین در ماحصل این نمایشگاه نیست بلکه پارک علم و فناوری ایده ها و طرح ها را مورد ارزیابی قرار اولیه ای قرار می دهد که بر اساس آن محرز شود جایگاه استان در آخرین فناوری به دست آمده کجاست؟

دکتر کزازی تبیین کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت های فناوری در سطح منطقه یکی دیگر از اهدافی است که رد برپایی ای بازار منطقه ای به دنبال آن هستیم چراکه به هر حال نیازهایی در استان و منطقه وجود دارد که باید از آخرین فناوری موجود برای رفع آن بهره مند شویم.

وی تسهیل گری را از دیگر اهداف مسؤولین پارک در این روند دانست و گفت: پارک داری یعنی ارائه خدمات از هر طریق و راه ممکن یکی از مهمترین انگیزه های برپایی این رویداد است.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با اشاره به “آمایش فناوری” به عنوان هدف دیگر برپایی رویداد تبادل بازار تشریح کرد: برای رصد و ارزیابی فناوری های موجود در استان و منطقه لازم است ظرفیت ها و نقاط ضعف و قوت شناسایی و بررسی شوند که این بازار فضای خوبی برای این کار ایجاد می کند.

*۶۰ طرح در بازار منطقه ای تبادل فناوری موفق به عرضه شدند

این مقام مسؤول در ادامه به تشریح جزئیات این رویداد پرداخت و بیان کرد: بیش از ۱۳۰ طرح به دبیرخانه نخستین رویداد منطقه ای تبادل فناوری استان همدان ارسال شده که حدود ۶۰ مورد آن قابلیت ارائه پیدا کرده اند و بیش از ۳۰ سرمایه گذار حقیقی و حقوقی هم در این بازار برای خرید و تبادل ایده حضور دارند.

وی با بیان اینکه بازار منطقه ای تبادل فناوری استان همدان فرصتی مغتنم برای شکوفایی هرچه بیشتر شرکت های دانش بنیان است تأکید کرد:  در این رویداد از استان های همجوار از جمله استان های لرستان، کرمانشاه، مرکزی، قزوین، زنجان، کردستان حضور دارند و حتی برخی شرکت های سرمایه گذار نیز از تهران و اصفهان برای حضور در این فضا ابراز علاقمندی کرده و حاضر شدند اگرچه عمدتا فراخوان ما از صاحبان ایده و سرمایه گذاران دراستان های منطقه غرب کشور بوده است.

کزازی به تسهیل شرایط مالیات و گمرک در حمایت از سرمایه گذاران اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر در حوزه فعالیت های دانش بنیان قوانین و شرایط اجرایی در حمایت از سرمایه گذارانی که به تعامل از شرکت های دانش بنیان ورود کرده اند  ایجاد شده است.

وی افزود: امیدوار هستیم در ماه های آتی زمین هایی که در جاده تهران در اختیار داریم بتوانیم در خدمت شرکت های دانش بنیان قرار داده و از این ظرفیت به خوبی بهره مند شویم.

رئیس پارک علم و فناوری استان در ادامه با اشاره به دیدار با رئیس دیوان محاسبات استان اظهار کرد: در این دیدار مقرر شد لیستی از شرکت های دانش بنیان در اختیار دستگاه های استان قرار گیرد و بر اساس این لیست دیوان محاسبات نامه ای به دستگاه های استان ارسال کرده و در آن تأکید کرده کالاهایی که در این لیست قرار دارند اگر از خارج از استان تهیه شوند مورد تأیید دیوان محاسبات قرار نخواهند گرفت که این گامی مؤثر در شکوفایی و ایجاد دلگرمی برای شرکت های دانش بنیان استان خواهد بود.

کسب رتبه ۳۱ آزمایشگاه پارک علم و فناوری استان همدان در بین آزمایشگاه های کل کشور عضو شبکه فناوری راهبردی و کسب رتبه اول بین پارک های علم و فناوری این شبکه

باعنایت به کسب رتبه ۳۱ آزمایشگاه پارک علم و فناوری استان همدان در بین آزمایشگاه­ های کل کشور عضو شبکه فناوری راهبردی و کسب رتبه اول بین پارک­ های علم و فناوری این شبکه و همچنین استان همدان، لذا ضمن تبریک به همکاران ارجمند آزمایشگاه، کسب این افتخار را به جامعه دانشگاهی و پژوهشی استان تبریک عرض مینماید.

شایان ذکر است شبکه فناوری راهبردی زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دارا بودن ۴۱۶ عضو و ثبت بیش از ۸۵۳۶ دستگاه (تجهیز) یکی از بزرگترین شبکه های علمی و فناوری کشور می باشد.

خدمات مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان رزن به مدیران ادارات این شهرستان معرفی گردید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، جلسه ای در ساعت ۹:۰۰ الی۱۱:۰۰ صبح روز دوشنبه مورخ ۲ مرداد ماه در محل سالن اجتماعات فرمانداری رزن برگزار و خدمات و دستاوردهای پارک علم و فناوری استان و مرکز رشد واحدهای فناورشهرستان رزن برای مدیران ادارات این شهرستان ارائه شد.

این جلسه با حضور امام جمعه محترم شهرستان  و به ریاست جناب آقای نور بخش معاون فرماندار شهرستان و مدیران مراکز دولتی و دانشگاههای شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس مجتبی فرهانچی مدیر امور موسسات پارک علم و فناوری استان همدان ضمن اشاره به ساختار، تاریخچه و مخاطبان پارک های علم و فناوری ، به تشریح اهداف و خدمات پارک علم و فناوری و مراکز رشد پرداخت .

فرهانچی ضمن اشاره به آمار شرکت ها و موسسات مستقر در پارک علم و فناوری همدان و مرکز رشد شهرستان رزن، به رویداد ایده پارک اشاره و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد برگزاری این رویداد در شهرستان رزن باشیم .

در ادامه  آقای فرهاد بیژنی کارشناس مرکز رشد رزن ضمن تشریح دستاورد ها و خدمات مرکز رشد طی سه سال اخیر، به ارائه گزارشی از واحدهای مستقر در این مرکز وهمچنین شرایط پذیرش طرح ها در  مرکز رشد رزن پرداختند .

بیژنی با اشاره به لزوم افزایش سطح فرهنگ نوآوری در بین جوانان و دانشجویان این شهرستان، اقدامات مرکز رشد شهرستان در این راستا را بیان نمود.

در پایان این جلسه جناب آقای نور بخش، معاون فرماندار رزن، ضمن ابراز خرسندی، دستاوردهای مرکز رشد را در موفقیت آینده  دانش آموزان و دانشجویان این شهرستان در جهت ترویج فرهنگ فناوری و رشد و شکوفایی استعداد ها و خلاقیت ها موثر دانست و خواستار تعامل بیشتر مدیران شهرستان با مرکز رشد واحدهای فناور رزن شد.

دوره آموزشی “آشنایی با انواع مدل های مشارکت و تعامل برای توسعه کسب و کار” توسط پارک علم و فناوری استان همدان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: دوره آموزشی با عنوان “آشنایی با انواع مدل های مشارکت و تعامل برای توسعه کسب و کار” در روز پنجشنبه مورخ ۵ مردادماه سالجاری توسط پارک علم و فناوری استان همدان برگزار گردید.

این دوره آموزشی با هدف توانمندسازی حضور متقاضیان در رویداد بازار منطقه ای تبادل فناوری از طریق آشنایی با انواع مدل­های تعامل و مشارکت به ویژه در بخش جذب مشارکت مالی برگزار شد و حدود ۷۰  نفر از عرضه کنندگان فناوری، تسهیل گران، اساتید و دانشجویان که در رویداد بازار منطقه ای تبادل فناوری ثبت نام نموده اند حضور داشتند.

سرفصل­های این دوره آموزشی شامل انواع مدل های مشارکت و تعامل برای توسعه کسب و کار مانند مدل های مشارکت مالی، مشارکت بازرگانی، مشارکت پژوهشی و فناوری، داوطلبانه و تجهیزاتی و…  بود که توسط جناب آقای دکتر کوروش خسروی، دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی تدریس شد.

در پایان دوره آموزشی آقای مهندس نجاری، مدیر واحد فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور همدان که در دوره پیشین جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی، حائز رتبه بود، نیز در خصوص نحوه ارائه ایده در روز برگزاری رویداد بازار منطقه ای تبادل فناوری استان همدان مطالبی ارائه نمودند.

همچنین  در پایان دوره آموزشی  طبق نظر سنجی صورت گرفته، شرکت کنندگان  رضایت خود را در خصوص سطح کیفی برگزاری و مباحث ارائه شده اعلام نمودند .

پنجمین همایش مدیران فناوری اطلاعات

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش مراجعه نمایید.

مدیرکل دیوان محاسبات همدان: با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری ، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از شرکت های دانش بنیان حمایت بیشتری صورت گیرد .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : در روز سه شنبه مورخ ۳/۵/۱۳۹۶ جلسه ای با حضور مدیر کل دیوان محاسبات همدان و رییس پارک علم و فناوری همدان در محل دیوان محاسبات برگزار شد.

آقای نیکخو مدیر کل دیوان محاسبات همدان در جلسه مشترک با رئیس پارک علم و فناوری استان گفت مطابق با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب از شرکت های دانش بنیان مسقر در پارک باید حمایت بیشتری صورت گیرد.

ایشان در این جلسه بیان داشتند که استان همدان با سابقه تاریخی و قدمت طولانی که دارد و همچنین ادیبان و فرهیختگان فراوانی از این شهر برخواسته است و مردمانی فهیم، مومن و انقلابی دارد و این مردم ولایتمدار شایسته خدماات بیشتری هستند .

وی با حسن نظر به شرکت های دانش بنیان گفت، حمایت های جامعی از شرکت های دانش بنیان نیاز است

مدیر کل دیوان محاسبات همدان اظهار داشت، حمایت مالی از شرکت ها کافی نیست و این شرکت ها به حمایت های معنوی و مشاوره ای هم نیاز دارند حتی گاهی نیاز به ارائه راهکارهای و مشاوره های حقوقی نیز در ادامه فعالیت این شرکت ها راهگشاست .

در این نشست همچنین دکتر مجید کزازی، رئیس پارک علم و فناوری همدان نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته از فعالیت های پارک علم و فناوری استان ارائه نمودند .

وی با بیان مجموعه پارک علم و فناوری با جدیت در توسعه فناوری استان گام بر میدارد، خاطرنشان کرد، در کمیته علم و فناوری ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیز اهتمام ویژه به توسعه کمی و کیفی علم و فناوری مطابق با شاخصه های سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از مقام معظم رهبری داریم.

ایشان محدودیت منابع برای تاسیس و راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان را یکی از مشکلات پیش رو برشمرد و گفت این صندوق می تواند حمایت جامع و گسترده ای از شرکت ها و واحدهای فناور داشته باشد

وی محدودیت منابع مالی برای تجهیز و تکمیل پروژه در دست ساخت پارک را از مشکلات دیگر پارک برشمرد و اظهار داشت با همت دولت تدبیر و امید تکمیل و افتتاح این پروژه امکان استقرار واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان و بهره مندی بیشتر از خدمات فراهم می گردد .

رئیس پارک علم و فناوری همدان ابراز امیدواری کرد، با همکاری دیوان محاسبات استان همدان بتوانیم گام های مهمی در حمایت از شرکت های دانش بنیان و توسعه فناوری برداریم.

دوره آموزشی “انـگـاره هـای نـادرست پـیرامون تـوسعه فــناوری در دانشـگاه ها” توسط پارک علم و فناوری استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دوره آموزشی با عنوان انـگـاره هـای نـادرست پـیرامون تـوسعه فــناوری در دانشـگاه ها در سطح اساتید محترم عضو سازمان بسیج اساتید  و سایر اعضاء هیأت علمی دانشگاه­های سطح استان و همچنین محققین و صاحبنظران حوزه فناوری و نوآوری توسط پارک علم و فناوری استان همدان و بسیج اساتید از ساعت ۱۰ الی ۱۲ روز دوشنبه مورخ ۲۶ تیرماه سالجاری در سالن جلسات فجر سازمان مرکزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید .

این دوره آموزشی با سرفصل های آموزشی شامل، سهم دانشگاه ها از تولید فناوری، الزامات رشد شرکت های دانش بنیان و …. توسط آقای دکتر امیر ناظمی عضو هیأت علمی و مدیر گروه آینده اندیش مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و با مشارکت ۶۰  نفر از اعضاء هیأت علمی و اساتید دانشگاها و محققین حوزه فناوری و نوآوری برگزار گردید.

دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری در این جلسه انتقاد کارشناسانه از امور فناوری را در بهبود و اصلاح وضع موجود ضروری دانست و ابراز داشت، حمایت های دولت از شرکت های کوچک و متوسط دانش بنیان در رشد اکوسیستم کسب و کار مبنی بر دانش فنی موثر است .

در ادامه شرکت کنندگان سوالات خود را در خصوص مباحث ارائه گردیده مطرح و با توجه به نظرسنجی صورت گرفته  شرکت کنندگان رضایت مندی خود را از سطح کیفی دوره آموزشی مذکور ابراز نمودند .

دوره آموزشی آشنایی با قوانین مالیاتی و نحوه ثبت اظهارنامه مالیاتی توسط پارک علم و فناوری استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دوره آموزشی با عنوان  آشنایی با قوانین مالیاتی و نحوه ثبت اظهارنامه مالیاتی در سطح واحدها و موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان و واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه های سطح استان توسط پارک علم و فناوری استان همدان از ساعت ۱۵ الی ۱۸ بعداز ظهر روز چهارشنبه، ۲۱ تیر ماه سالجاری در محل مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگاری استان همدان برگزار گردید.

این دوره آموزشی با حضور ۳۲ نفر از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور استان برگزار گردید، مدرس دوره آموزشی جناب آقای ذکوری، رئیس امور مالیاتی اداره کل مالیات استان ، مباحث مرتبط قوانین مالیاتی شرکت های دانش بنیان  و آشنایی با روال ثبت اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی  را بصورت عملی مطرح نمودند.

در پایان دوره آموزشی طی نظر سنجی به عمل آمده، اعضاء حاضر در دوره آموزشی رضایت خود را در خصوص سطح کیفی دوره آموزشی اعلام نمودند .

معاون وزیر علوم فناوری و تحقیقات : پارک علم و فناوری همدان در کنار مراکز رشد از زیرساخت‌های مهم برای اشتغال‌زایی و توسعه به شمار می‌آید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ، ظهر امروز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۱ از پروژه در حال ساخت سایت دانمی پارک علم و فناوری استان همدان بازدید نمودند.
معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از احداث پروژه سایت دائمی پارک علم و فناوری استان همدان با اشاره به اینکه خوشبختانه پارک علم و فناوری استان همدان در حوزه اقتصاد مقاومتی بین استان‌های دیگر برتر شناخته شده است اظهار کرد: استان باید از این پارک حمایت لازم را داشته باشد تا پارک بتواند در اشتغال پایدار و رونق واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مورد تاکید دولت است به ایفای نقش خود بپردازد .
وحید احمدی با اشاره به اینکه یکی از مسائل اساسی در دولت کنونی رسیدگی به زیرساخت‌های پارک های علم و فناوری در کشور است افزود: پروژه پارک علم و فناوری استان همدان یکی از پروژه‌های مهم در مجموعه استان و کشور است و از آنجایی که پروژه بزرگ و هزینه بر است باید بخشی از هزینه‌های این پروژه از سوی خود پارک، بخشی از سوی استانداری همدان و بخشی نیز از سوی وزارتخانه تامین شود.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بیان کرد: پارک علم و فناوری همدان در کنار مراکز رشد، از زیرساخت‌های مهم برای اشتغال‌زایی و توسعه به شمار آمده و از پروژه‌های مهم کشوری و استانی است و از جمله برنامه‌های دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد اشتغال برمبنای برنامه ششم توسعه است که امیدوارم هرچه زودتر این ساخت پروژه به پایان رسیده و برنامه ما برای ایجاد اشتغال در منطقه توسط این مکان محقق شود.
معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: با احداث پارک علم و فناوری استان همدان به ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در ۲۱ هکتار فضای کاری واگذار می‌شود.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: پارک‌های علم و فناوری نیز تحقیقات و یافته‌های علمی در مراکز دانشگاهی را تبدیل به سرمایه‌ای برای محققین می‌کند تا از این طریق چرخه دانشگاه، صنعت و فناوری تکمیل شده و سبب اشتغال‌ پایدار می شوند.
دکتراحمدی خدمات دولت برای ارتقای سطح فعالیت واحدهای مستقر در پارک و بازاریابی را پرداخت تسهیلات، حمایت حقوقی، آموزش و روابط بین‌الملل عنوان کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان هدف دیگر وزارت علوم و تحقیقات که مهارت‌افزایی است پرداخت و گفت: با انعقاد تفاهم نامه‌ای با سازمان صنعت معدن و تجارت و همچنین وزارت کار زمینه کارورزی دانشجویان برای کسب مهارت بیشتر در بازار کار امسال منعقد و اجرایی شده است.
در ادامه دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در خصوص پروژه در دست احداث پارک علم و فناوری استان همدان گفت : این مرکز ظرفیت استقرار ۱۵۰ شرکت دانش بنیان را داشته و با توجه به در اختیار داشتن ۲۱ هکتاز زمین می‌تواند بخشی از این فضا را در اختیار دیگر شرکت‌های دانش بنیان مستقر قرار دهد.
وی مساحت کل پروژه این پارک ۱۰ هزار متر را بیان کرد و گفت: تاکنون ۷ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و فاز اول این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
کزازی تصریح کرد: از آنجاییکه از بزرگترین اهداف ما در پارک و علم و فناوری ایجاد اشتغال است با ایجاد ساختمان‌های چند مستاجره شرکت‌های بسیاری می‌توانند از امکانات پارک علم و فناوری بهره‌مند شوند.
وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با دریافت راهنمایی و مشاوره لازم، فناوری مورد نیاز دنیای تجارت را تولید کرده و در بخش‌هایی مانند صنعت، کشاورزی و غیره عرضه کنند.

فرم ثبت نام

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان: “اولین بازار منطقه ای تبادل فناوری” به همت پارک علم و فناوری استان همدان برگزار می گردد .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان از برگزاری اولین رویداد بازار منطقه ای تبادل فناوری”در سه زمینه تخصصی برق و الکترونیک، مکانیک و طراحی صنعتی و فناوری اطلاعات و ارتباطات به مدت یک روز، با هدف فراهم نمودن محلی مناسب برای تبادلات و همکاری های فناورانه و جذب سرمایه گذار به همت پارک علم و فناوری استان همدان در مرداد ماه سال جاری خبر داد.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان ابراز نمودند، شرکت کنندگان در این رویداد مهم فناورانه عبارتند از:

  • عرضه کنندگان محصولات فناورانه و نوآورانه، افراد حقیقی (مخترعان) و افراد حقوقی (واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان) که نمونه آزمایشگاهی ساخته باشند،
  • خریداران خریداران احتمالی محصولات فناورانه از جمله واحدهای صنعتی و دستگاه های دولتی
  • ارائه دهندگان نیازهای فناورانه که به دنبال متخصصینی جهت رفع نیازهای فناورانه خود می باشند که عموماً از بین شرکت های تولیدی و صنعتی یا سازمان تخصصی حوزه آب، برق، گاز و …. می باشند،
  • اساتید دانشگاه، متخصصین، نخبگان و دانشجویان علاقه مند به بررسی و پاسخگویی به نیاز های فناورانه،
  • سرمایه گذاران و علاقه مندان به مشارکت در تجاری سازی طرح های فناورانه و نوآورانه (صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر، شتابدهنده ها و خیرین حامی فناوری
  • کلیه علاقه مندان به حوزه فناوری و تجاری سازی

دکتر کزازی از جمله مهمترین دستاوردهای این رویداد خرید و فروش محصولات و خدمات فناورانه ، پاسخگویی به نیازهای فناورانه بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای صنعتی و جذب سرمایه‌گذار در جهت تجاری سازی فناوری ها اعلام نمودند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، تمامی متقاضیان مشارکت و حضور در این رویداد از استان های همدان، لرستان، مرکزی، قزوین، زنجان، کردستان و کرمانشاه، می توانند حداکثر تا روز  شنبه مورخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۶ با مراجعه به سامانه www.hstp.ir ، فرم مورد نظر خود را بصورت آنلاین تکمیل و ارسال نمایند.

 

آدرس دبیرخانه رویداد

همدان، بلوار بعثت، ساختمان مرکزی پارک علم و فناوری استان همدان

شماره تماس: ۲۰-۳۸۳۲۰۶۱۸-۰۸۱، حوزه معاونت فناوری و نوآوری

وب سایت: www.hstp.ir

ثبت نام دوره آموزشی انگاره های نادرست پیرامون توسعه فناوری در دانشگاه

 

فراخوان ثبت نام دوره آموزشی ” آشنایی با انواع مدل های تعامل و مشارکت برای توسعه کسب و کار”

ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی و تشکر از حضور شما در دوره آموزشی “آشنایی با انواع مدل های تعامل و مشارکت برای توسعه کسب و کار”،خواهشمند است به منظور ثبت نام در این دوره فرم زیر را تکمیل نمایید.

این دوره آموزشی ویژه ثبت نام کنندگان در اولین رویداد “بازار منطقه ای تبادل فناوری استان همدان” می باشد.

بر این اساس، با توجه به ظرفیت محدود دوره، بزرگوارانی که در رویداد مذکور ثبت نام نکرده اند، امکان حضور در این دوره آموزشی را نخواهند داشت.

با تشکر

 

پوستر اولین رویداد «بازار منطقه ای تبادل فناوری » استان همدان

آغاز ثبت نام اولین رویداد «بازار منطقه ای تبادل فناوری » استان همدان

ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی و تشکر از حضور شما در “اولین رویداد منطقه ای تبادل فناوری استان همدان”،خواهشمند است به منظور ثبت نام در این رویداد گزینه زیر را انتخاب نمایید.

فرم ثبت نام

 

 

هیات رئیسه دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا از مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، هیات رئیسه دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا همدان در روز یک شنبه مورخ ۱۳۹۵/۳/۲۸ از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری بازدید نمودند.
این بازدید در راستای ایجاد ارتباط علمی و فناوری بیشتر بین پارک علم و فناوری استان همدان و دانشکده کشاورزی با هدف نمایش توان علمی و معرفی محصولات شرکت ها و واحدهای فناور فعال در بخش کشاورزی و انتقال و ارائه تجربیات موفق، به هیات رئیسه دانشکده کشاورزی برگزار گردید.
در این بازدید آقایان دکتر حمید بلالی رئیس دانشکده کشاورزی، دکتر احمدی معاون پژوهشی دانشکده کشاورزی و دکتر نوذری رئیس تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی حضور داشتند .
در ادامه آقای مهندس جمشیدی برنامه های پارک علم و فناوری و مراکز رشد در حمایت از صاحبان ایده و موسسات فناور را تبیین نمودند و اشتغالزایی و تولید ثروت را از جمله اهداف اصلی پارک علم و فناوری استان همدان اعلام نمودند.

پیام استاندار محترم همدان در خصوص انتخابات پرشور ریاست جمهوری

15338

۱۵۳۳۸

دوره آموزشی آشنایی با قوانین تأمین اجتماعی توسط پارک علم و فناوری استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دوره آموزشی با عنوان آشنایی با قوانین تأمین اجتماعی در سطح کارکنان پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و واحدهای فناور مستقر در سطح کشور توسط پارک علم و فناوری استان همدان از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۱:۳۰ صبح روز چهارشنبه ، ۱۰ خرداد ماه  سالجاری در محل مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگاری شهر همدان برگزار گردید.

در این دوره آموزشی که با حضور ۲۵ نفر از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور استان برگزار گردید، مدرس این دوره آموزشی آقای رخشانی،کارشناس بیمه تأمین اجتماعی و خبره دادگستری و مشاور در امور بیمه تأمین اجتماعی و حسابرسی ، مباحث مرتبط با قوانین تامین اجتماعی  مربوط به شرکت های فناور ثبت شده و تمام فرآیندهای مربوط به تأمین اجتماعی که می باید صورت پذیرد ، شامل:  امور مالیاتی مرتبط با تأمین اجتماعی و پرداختی های مشمول کسر حق بیمه ، معافیت از کسر بیمه ،  حداقل و حداکثر دستمزد مقطوع ،  نرخ حق بیمه ، مبانی حق بیمه ،  تاریخ مشمول،  مدارک محاسبه، دوره محاسبه،  مبانی محاسبه حق بیمه،  اطلاعات و مدارک موجود در پرونده را در این دوره مطرح نمودند.

در پایان طی نظر سنجی به عمل آمده، اعضاء حاضر در دوره آموزشی رضایت خود را در خصوص سطح کیفی دوره آموزشی اعلام نمودند .

پارک علم و فناوری استان همدان حائز رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان همدان در زمینه برنامه ها و سیاست های اقتصاد مقاومتی گردید .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان همدان که در روز سه شنبه ۱۶/۳/۱۳۹۶ در سالن شهدای استانداری همدان با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور ، استاندار همدان و مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی استان همدان از آقای دکتر کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان به پاس پیگیری برنامه ها و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید در زمینه اقتصاد مقاومتی تقدیر به عمل آمد .

دکتر زهرا احمدی پور در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان گفت باید در سال جاری ۷۵ هزار شغل در زمینه گردشگری و صنایع دستی ایجاد شود .وی ادامه داد در اقتصاد مقاومتی باید جهت گیری در راستای تولید و اشتغال قرار گیرد

در ادامه آقای مهندس نیکبخت استاندار همدان، محور توسعه استان همدان را گردشگری دانست و گفت باید از فرصت معین بودن رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در همدان استفاده کرد .

برگزاری یازدهمین رویداد ایده پارک با موضوع با موضوع زیست فناوری، زیست شناسی، مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

یازدهمین رویداد ایده پارک با موضوع با موضوع زیست فناوری، زیست شناسی، مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در روز سه شنبه ۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۶،  در دانشگاه ملایر برگزار گردید و ۱۵ ایده از میان ۲۰ ایده ارسال شده به دبیرخانه مطرح گردید و مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در یازدهمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکار دانشگاه ملایر برگزار شد، ۱۵ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و در پایان پس از اظهار نظر هیأت داوران و اعلام رأی حضار در این جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

ایده اول: مهران شکری پیرسرابی

عنوان ایده : هد کمباین نخود چین مناسب برای برداشت انواع نخو

ایده دوم: مسلم شریفی فر

عنوان ایده : مارکشا (اپلیکیشن فروش محصولات کشاورزی و باغداری)

ایده سوم: سعید عزیزی

عنوان ایده : دستگاه گردو تکان

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به قید قرعه جوایزی اهداء گردید.

برگزاری هشتمین رویداد ایده پارک

هشتمین رویداد ایده پارک  در روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ در آموزشکده  فنی حرفه ای شهید مفتح  برگزار گردید و ۲۸ ایده مطرح و مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در هشتمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکار آموزشکده  فنی حرفه ای شهید مفتح برگزار شد، ۲۸ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و در پایان پس از اظهار نظر هیأت داوران و اعلام رأی حضار در این جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

ایده اول مهدی کریمی عواطفی با عنوان ایده: ساخت دستگاه اعمال نیروی نوسانی در خستگی پیچشی سایشی، ایده دوم امیر فرجی با عنوان ایده: کمبربند فوق ایمنی و ایده سوم محمد هیزجی با عنوان ایده: پمپ دان در یخچال خانگی

شایان ذکر است که هشتمین رویداد ایده پارک، همزمان با اولین و دومین رویداد ایده فن آموزشکده  فنی حرفه ای برگزار گردید.

اولین نشست اشتراک دانش و تجربه با محوریت تجاری سازی فناوری در حوزه اپلیکیشن های موبایل در پارک علم و فناوری استان همدان برگزار گردید.

اولین نشست اشتراک دانش و تجربه پارک علم و فناوری استان همدان در روز شنبه مورخ ۱۳۹۶/۳/۶ در محل دفتر مرکزی پارک علم و فناوری استان همدان با حضور جمعی از مسئولین استان،اساتید دانشگاه، دانشجویان، شرکتها و واحدهای فناور مستقر در پارک و مراکز رشد مختلف استان و سایر علاقمندان به این حوزه برگزار گردید.
رئوس اصلی این نشست، شامل تعریف مسأله و ایده پردازی، شناسایی فناوریهای مورد نیاز، بررسی تجربیات ایجاد محصول، بررسی فرآیند تجاری سازی و تحلیل موفقیت و شکست برخی پروژه ها بوده است.
در این جلسه با بررسی مسائل و مشکلات مربوط به روند تجاری سازی فناوری در حوزه اپلیکیشن های موبایل سعی شد از تجربیات موفق و ناموفق شرکتها و افرادی که در استان در این حوزه فعالیتهایی انجام داده اند استفاده گردد و نکات مهم آن مورد بررسی قرار گیرد.
در ادامه جلسه جناب آقای مهندس ساکی مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان در خصوص حمایتهای مادی و معنوی این سازمان از طرح های فناورانه درحوزه اپلیکیشن های موبایل توضیحاتی ارائه فرمودند.
در این جلسه جناب آقای دکتر بشیری عضو محترم هیئت علمی دانشگاه صنعتی همدان و مدیر گروه کامپیوتر آن دانشگاه نیز به عنوان تسهیلگر و مدیر پنل در نشست حضور داشتند.
اعضای اصلی پنل در این برنامه، جناب آقای بادامی نجات مدیر عامل شرکت هوشمندسازان بیسیم غرب و منتخب مردم همدان در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر همدان، جناب آقای ترکمنی از اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان همدان، جناب آقای اسماعیلی مدیرعامل شرکت آترین آذین فناوری، جناب آقای بهرامی مدیر عامل شرکت فراپیوند، جناب آقای عاشور لو از اساتید دانشگاه ، جناب آقای ملونی از شرکت نوین رایانه، جناب آقای حبیبی از شرکت آتی نت، جناب آقای کاغذچی از شرکت رابط پرداز آریان و جناب آقای کامرانی از دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان تجربیات خود را در رئوس اصلی نشست ارائه نمودند و در ادامه سایر حضار نیز به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان هوشمند سازان بی سیم غرب مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان نفراول انتخابات شورای شهر همدان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان آقای مهندس حمید بادامی نجات مدیر عامل شرکت دانش بنیان هوشمند سازان بی سیم غرب مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان و رئیس انجمن شرکت های دانش بنیان استان همدان ، کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر همدان گردید با اکثریت آرا به عنوان نفر اول انتخابات شورای شهر همدان منتخب گردید .

در این گزارش آمده است ، وی در سال ۱۳۸۹ با تاسیس و راه اندازی شرکت فناور هوشمند سازان بی سیم غرب فعالیت خود را با حمایت های پارک علم و فناوری استان همدان آغاز نمود .

بادامی نجات در سال ۱۳۹۱ با حضور در جشنواره کارآفرینان برتر سال ٩١ و با درخشش به عنوان کارآفرین برتر سال درحوزه صنعت انتخاب گردید و چندین مدال طلای اختراعات در مسابقات  سازمان ifia نورنبرگ آلمان  و ورشو لهستان در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ کسب نمود .

ادامه فعالیت های مهندس حمید بادامی نجات در پارک علم و فناوری استان همدان در سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۶ موجبات کسب افتخارات دیگر برای استان همدان گردید از جمله این افتخارات می توان به : ۱- فناور برتر استان همدان طی سالهای ٩٢ تا ٩۴، ۲-  برگزیده جشنواره جوان حضرت علی اکبر (ع) سال ٩۴ ،۳- مدیر عامل برتر شرکت های دانش بنیان سال ١٣٩۵، ۴- کارآفرین برتر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان سال ۱۳۹۵، ۵- برگزیده جشنواره علم تا عمل طی سالهای ٩٢ و ٩٣ ، ۶-  ثبت اختراع ،٨ – نمونه محصول فناورانه ثبت اختراع شد و تجاری سازی گردید، ۹- نگارش تدوین و چاپ سه جلد کتاب دانشگاهی در حوزه میکروکنترلرها

منتخب اول شورای اسلامی شهر همدان همچنین پروژه های مهم در سطح استان و کشور اجرا نموده از جمله  مسئولیت هایی که در این راستا داشتند می توان به :  ۱- رئیس هئیت مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان استان همدان ۲- عضو مجمع تشکل های دانش بنیان کشور ۳- مدیر پروژه هوشمند سازی بزرگترین پروژه آبرسانی شمال غرب کشور (آلاچمن) ۴- مدیر پروژه سیستم تله متری روستاهای سطح کشور

امیدواریم با ورود نخبگان و نمایندگان شرکت های دانش بنیان به شورای اسلامی شهر، مدیریت شهری با عزم جدی در جهت بر طرف نمودن بسیاری از مسائل و رفع موانع واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان  گام بردارد.
حمایت های شورای اسلامی شهر از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور که تولیدات فناورانه دارند و در اقتصاد شهری نیز اثر گذار می باشند، می تواند در قالب پشتیبانی مدیریت شهری از تولیدات داخلی و استانی باشد و همچنین بکار گیری توان و خلاقیت این واحدها در ایده پردازی و تولید فضاهای شهری ترافیکی و خدمات عمرانی که در توان و تخصص این واحدهای علمی تولیدی می باشد بکار گرفته شود .
پارک علم و فناوری استان همدان با داشتن پتانسیل بالقوه با عضویت افراد نخبه و خلاق درشرکت های دانش بنیان پارک به خود می بالد و این موفقیت بزرگ را به آقای حمید بادامی نجات و اعضاء شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور و تمام مردم عزیز شهر همدان تبریک می گوید و امیداست ثمرات خیر این انتخاب ارزشمند موجبه توسعه و رفاه شهروندان گردد.

بیانیه انتخابات ریاست جمهوری

123193_311

حماسه حضور ملت انقلابی ایران، با افتخار آفرینی تمام و مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگ زرین دیگری به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود ، این حرکت غرور آفرین و با شکوه مردم بزرگ ایران بار دیگر نظام اسلامی را به عنوان یک نظام مردم سالار دینی متکی به آراء مردم و پیرو ولایت فقیه به جهانیان معرفی کرد، انتخاب مجدد جناب آقای دکتر حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران را به محضر رهبر فرزانه انقلاب و همه ملت شریف ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نماییم .

روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان

 

واحد فناور مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر موفق به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی نشاط و امید جوانان گردید .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: آقای پیمان مرادی مدیر عامل شرکت ایرانیان یادمان طرح از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان ملایر به رتبه جوان برتر ملی جشنواره ملی نشاط و امید جوانان را کسب نمود .

این جشنواره ملی در هفته جوان با حضور جوانان برگزیده استان های کشور و با هدف ایجاد روحیه شور و نشاط و تشویق جوانان جامعه به فعالیت های سازنده و همچنین ارتقای فرهنگ مشارکت اجتماعی در بین نسل جوان از طریق توجه ویژه به کارآفرینی و گردشگری برگزار گردید .

این جشنواره ملی، با حضور حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی ریاست جمهوری، خانم دکتر محمدیان معاون وزیر ورزش ، رستمی معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان استان تهران در مورخ  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵در سالن ایرانیان مجموعه ورزشی آزادی برگزار گردید.

روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان کسب این افتخار را به آقای پیمان مرادی مدیر عامل شرکت ایرانیان یادمان طرح تبریک گفته و برای ایشان آرزوی توفیق در تمام ادوار زندگی دارد .

برگزاری ششمین رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی

ششمین رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : ششمین رویداد ایده پارک،با موضوع «تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در کشاورزی » در روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، با حضور ۱۳ایده از میان ۵۶ ایده ارسال شده به دبیرخانه در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید و ایده ها مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در ششمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا با هدف ایده پروری و ایجاد حس رقابت در بیان ایده توسط جوانان برگزار شد، ۱۳ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند.

در پایان با اعلام نظر هیأت داوران و رأی حاضرین در جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و از آنان تقدیر گردید .

رتبه اول آقای سید یعقوب کریمی با ایده دستگاه کنترل سطح ایستابی و تنظیم دبی خروجی با استفاده از شبکه GPRS و برنامه تحت وب، رتبه دوم مهران سپید دست با ایده طراحی سیستم انتقال رطوبت و مواد مغذی به خاک به عنوان روشی نوین در آبیاری سفالی، رتبه سوم آقای متین علیبخشی فرد با ایده  کوره بیوچار

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به غیر قرعه جوایزی اهداء گردید.

آغاز ثبت نام در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی

جهت ثبت نام در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی کلیک نمایید.

 

1

کسب مقام کشوری توسط هسته فناور مرکز رشد ملایر

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : آقایان نوید امیدیان، مسلم شریفی فر و محمد رضا آقایی از فناوران فعال مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر  در اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه های پیام نور کشور شرکت نمودند و از بین بیش از  ۱۵۰۰ مخترع و صاحب ایده کشوری موفق به کسب رتبه چهارم در این جشنواره گردیدند .

این جشنواره ملی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار گردید و با حضور صاحبان ایده ها و طرح های فناورانه از اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های پیام نور و سایر دانشگاه ها در حوزه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و هنر و میان رشته ای برگزار گردید که از بین  ۱۵۲۷ طرح و ایده شرکت کنندگان در این جشنواره ، هسته ی فناور مستقر در مرکز رشد ملایر ، آقایان نوید امیدیان، مسلم شریفی فر و محمد رضا آقایی موفق به کسب رتبه چهارم کشوری گردیدند .

شایان ذکر است در این جشنواره میهمانانی از معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت، ستاد توسعه فناوری نانو حضور داشتند.

برگزاری هفتمین رویداد ایده پارک با موضوع آینده شغلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان تویسرکان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان ، هفتمین رویداد ایده پارک با موضوع «آینده شغلی من» در روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، با حضور ۱۷ ایده از میان ۲۸ ایده ارسال شده به دبیرخانه در دانشگاه آزاد واحد تویسرکان برگزار گردید و ایده ها مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در هفتمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشگاه آزاد واحد تویسرکان با هدف ایده پروری و ایجاد حس رقابت در بیان ایده توسط جوانان شهرستان برگزار گردید. در این رویداد ۱۷ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند .

در پایان با اعلام نظر هیأت داوران و رأی حاضرین در جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و از آنان تقدیر گردید .

رتبه اول آقای جواد حسینی با ایده تولید نانو پودر مس به روش احیای شیمیایی ، رتبه دوم آقای علی زمانیان با ایده :مکانیک همراه ، رتبه سوم آقای دانیال بیات با ایده :استفاده از قوانین مغناطیس در جهت کارآمد ساختن سیستم ترمز ماشین

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به غیر قرعه جوایزی اهداء گردید.