معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری همدان مطرح کرد: ضرورت ایجاد کسب و کارهای فناور در حوزه های تخصصی و عمومی

 

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری همدان گفت: ضرورت ایجاد کسب و کارهای فناور در حوزه های تخصصی و  عمومی از اهدافی است که پارک علم و فناوری به دنبال پیاده سازی آن در زیست بوم فناوری استان است.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری همدان، دکتر حمید زارع ابیانه در چهلمین رویداد ایده پارک که در سالن همایش های شهرستان اسدآباد برگزار شد ، از توسعه و تقویت زیست بوم فناوری و ایجاد کسب و کارهای فناور در حوزه های تخصصی علاوه بر حوزه های عمومی کسب و کار خبر داد و اظهار کرد که پارک علم و فناوری آمادگی برگزاری رویدادهای تخصصی نوآوری در استان همدان  را هم دارد.

 

وی گفت: در حدود 365 واحد رشدی و فناور و 78 شرکت دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری می‌باشند که در سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد تومان فروش داخلی و 5.5 میلیون دلار فروش ارزی داشتند. ضمن آن که در حدود ۲۸۰۰ نفر از جمعیت استانی در مجموعه شرکت های پارکی نیز مشغول به کار هستند.

 

وی با اشاره به ارائه تسهیلات ارزان قیمت به شرکت ها و واحدهای فناور نیز افزود: در سال جاری حدود 70 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به شرکت ها و واحدهای فناور استان همدان اختصاص یافته است که پس از بررسی درخواست شرکت‌ها، پرداخت می‌گردد.

 

وی با بیان اینکه در مرکز نوآوری مشترک مستقر پارک با دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی، 3 طرح رشدی و 6 طرح کانونی پذیرش شده‌اند. ایشان تصریح داشتند که: یک میلیارد و 750 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت با همکاری بنیاد علوی و 250 میلیون تومان از محل منابع داخلی به واحدهای فناور این شهرستان اعطا شده است.

 

معاون فناوری پارک علم و فناوری همدان با اشاره به برگزاری رویدادهای تخصصی ایده پارک نیز خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخشی از ایده و طرح های ارائه شده در چهلمین رویداد ایده پارک در شهرستان اسدآباد در حوزه پزشکی است پیشنهاد برگزاری یک رویدادی تخصصی مشترک پارک با دانشکده پزشکی اسدآباد در حوزه پزشکی را نیز مطرح نمود.

 

زارع ابیانه همچنین با توجه به آمادگی پارک در برگزاری رویدادهای تخصصی که مسبوق به سابقه است، اظهار داشت که  درصدد برگزاری رویداد نوآوری تخصصی در حوزه صنعت فرش استان هستیم.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر توسعه و تقویت حوزه های دانش بنیان نیز تاکید دارند، گفت: موضوع تولید از جمله عوامل رشد و شکوفایی اقتصاد کشور به حساب می آید و توجه به سرمایه های داخلی نیز از اهتمام ویژه ای برخوردار می باشد.

 

معاون فناوری پارک علم و فناوری همدان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف فعالیت زیست بوم فناوری استان همدان هم افزایی شرکت های فناور با یکدیگر می باشد که در نهایت امر سطح فناوری و میزان فروش محصولات شرکت‌ها ارتقا می یابد.

 

وی ابرازداشت: شرکت “پردازش برتر غرب” از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری همدان در بیست و چهارمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران حائز رتبه فناور برتر ملی شده است که 30 شغل مستقیم را ایجاد کرده است.

 

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری همدان همچنین از تمامی دست اندکاران برگزاری رویداد از جمله فرمانداری شهرستان اسدآباد، دانشگاه سید جماالدین اسدآبادی و مدیران ادارات شهرستان تشکر و قدردانی نمودند.

 

علیرضا قیصری، معاون عمرانی فرماندار شهرستان اسدآباد نیز گفت: مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی همدان در آستانه شروع به فعالیت است که امیدوارم با راه اندازی این مرکز دانشجویان بهره وری کافی را ببرند.

 

وی افزود: پارک علم و فناوری یکی از نهادهای مهم و موثر در جهت رشد و شکوفایی و استعدادهای علم و پژوهشی کشور محسوب می شوند و این مراکز از نیروهای متخصص برخوردارند که در میدان گام نهادند و از پژوهشگران و صاحبان ایده حمایت می کنند.

 

وی، شناسایی ایده های برتر و کارهای پژوهشی و علمی و پرداخت تسهیلات و حمایت مالی و معنوی از ایده پردازان از تعهدات پارک علم و فناوری همدان دانست.

 

 گفتنی است: در پایان پس از داوری های انجام شده از 5 نفر بعنوان ایده های برتر با اهدای لوح و هدایایی از آنان تقدیر بعمل آمد.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!