در پی انعقاد توافق نامه همکاری پارک علم و فناوری همدان با اداره کل آموزش و پرورش: مرکز کارآفرینی و نوآوری دانش آموزی در استان همدان راه اندازی می شود

 

توافق نامه همکاری پارک علم و فناوری همدان با اداره کل آموزش و پرورش به منظور راه اندازی مرکز کارآفرینی و نوآوری دانش آموزان با حضور رییس پارک علم و فناوری همدان و مدیرکل آموزش و پرورش منعقد شد.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری همدان، دکتر مجید کزازی در این جلسه که در سالن جلسات پارک علم و فناوری همدان برگزار شد، گفت: پارک علم و فناوری موتور محرکه اقتصاد دانش محور است و زیست بوم فناوری استان در راستای حمایت از ایده‌های نو و خلاقانه به منظور تجاری سازی آنها گام برمی‌دارد.

 

رئیس پارک علم و فناوری همدان با بیان اینکه هدف از انعقاد توافق نامه راه اندازی مرکز کارآفرینی و نوآوری ویژه دانش آموزان می باشد، افزود: پذیرش ایده‌های نو با هدف حمایت مالی در جهت کاربردی کردن ایده‌های علمی، بستر سازی جهت پیاده سازی ایده‌های نو از طریق ارائه خدمات مشاوره، کمک به ایجاد پرورش و بقای فعالیت نوآورانه و تسهیلات برای ادامه فعالیت در قالب پذیرش در این مرکز انجام می‌شود.

 

رئیس پارک علم و فناوری همدان در ادامه یادآور شد: در سال 1397 تفاهم نامه ای فی مابین پارک علم و فناوری همدان با اداره کل آموزش و پرورش منعقد شد و این در حالیست که امروز با انعقاد توافق نامه مرکز کارآفرینی و نوآوری دانش آموزان راه اندازی خواهد شد.

 

کزازی انعقاد توافق نامه با آموزش و پرورش را در راستای ارتقای سطح همکاری‌های متقابل پارک علم و فناوری و اداره آموزش و پرورش دانست و گفت: این توافق نامه در راستای ارائه خدمات آموزشی، علمی به دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و هم چنین حمایت مالی، قانونی و معنوی از دانش ‌آموزان نوآور و خلاق منعقد شده است.

 

وی افزود: توسعه و ارتقای خدمات علمی، آموزشی، حمایت و پشتیبانی از دانش‌آموزان محقق و نوآور و فراهم کردن شرایط لازم برای حمایت از ایده‌های نوآورانه و فناورانه، تشویق و ترغیب دانش‌آموزان خلاق و گسترش فناوری در سطح استان، سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های علمی کاربردی و امور تحقیقاتی نوآوران از دیگر اهداف در نظر گرفته شده در قالب این توافق‌نامه است.

 

وی با بیان اینکه بیشترین بازدید تورفناوری از پارک علم و فناوری استان را دانش آموزان تشکیل می دهند، ابرازداشت: تورهای فناوری به منظور آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای زیست بوم فناوری استان و تغییر نگرش در انتخاب رشته این قشر از جامعه صورت می گیرد.

 

رئیس پارک علم و فناوری همدان خواستار برگزاری رویداد نوآوری و تخصصی ویژه دانش آموزان شد و گفت: این مهم تقویت و توسعه اشتغال دانش آموزان فعال در پژوهشسرا را به دنبال دارد.

 

رسول شیدایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز با بیان اینکه این توافق نامه به دنبال ایجاد کارآفرینی و مهارت آموزی دانش آموزان منعقد می شود خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری همدان می تواند به منظور حمایت از ایده های نو، شناسایی استعدادها و اشتغال آفرینی دانش آموزان با اداره کل آموزش و پرورش همکاری های بیش از پیش را داشته باشد.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!