برگزاری یازدهمین رویداد ایده پارک با موضوع با موضوع زیست فناوری، زیست شناسی، مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

photo_2017-05-28_11-56-05

یازدهمین رویداد ایده پارک با موضوع با موضوع زیست فناوری، زیست شناسی، مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در روز سه شنبه ۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۶،  در دانشگاه ملایر برگزار گردید و ۱۵ ایده از میان ۲۰ ایده ارسال شده به دبیرخانه مطرح گردید و مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در یازدهمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکار دانشگاه ملایر برگزار شد، ۱۵ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و در پایان پس از اظهار نظر هیأت داوران و اعلام رأی حضار در این جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

ایده اول: مهران شکری پیرسرابی

عنوان ایده : هد کمباین نخود چین مناسب برای برداشت انواع نخو

ایده دوم: مسلم شریفی فر

عنوان ایده : مارکشا (اپلیکیشن فروش محصولات کشاورزی و باغداری)

ایده سوم: سعید عزیزی

عنوان ایده : دستگاه گردو تکان

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به قید قرعه جوایزی اهداء گردید.

برگزاری هشتمین رویداد ایده پارک

photo_2017-05-28_11-49-35

هشتمین رویداد ایده پارک  در روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ در آموزشکده  فنی حرفه ای شهید مفتح  برگزار گردید و ۲۸ ایده مطرح و مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در هشتمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکار آموزشکده  فنی حرفه ای شهید مفتح برگزار شد، ۲۸ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و در پایان پس از اظهار نظر هیأت داوران و اعلام رأی حضار در این جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

ایده اول مهدی کریمی عواطفی با عنوان ایده: ساخت دستگاه اعمال نیروی نوسانی در خستگی پیچشی سایشی، ایده دوم امیر فرجی با عنوان ایده: کمبربند فوق ایمنی و ایده سوم محمد هیزجی با عنوان ایده: پمپ دان در یخچال خانگی

شایان ذکر است که هشتمین رویداد ایده پارک، همزمان با اولین و دومین رویداد ایده فن آموزشکده  فنی حرفه ای برگزار گردید.

اولین نشست اشتراک دانش و تجربه با محوریت تجاری سازی فناوری در حوزه اپلیکیشن های موبایل در پارک علم و فناوری استان همدان برگزار گردید.

photo_2017-05-28_10-15-56

اولین نشست اشتراک دانش و تجربه پارک علم و فناوری استان همدان در روز شنبه مورخ ۱۳۹۶/۳/۶ در محل دفتر مرکزی پارک علم و فناوری استان همدان با حضور جمعی از مسئولین استان،اساتید دانشگاه، دانشجویان، شرکتها و واحدهای فناور مستقر در پارک و مراکز رشد مختلف استان و سایر علاقمندان به این حوزه برگزار گردید.
رئوس اصلی این نشست، شامل تعریف مسأله و ایده پردازی، شناسایی فناوریهای مورد نیاز، بررسی تجربیات ایجاد محصول، بررسی فرآیند تجاری سازی و تحلیل موفقیت و شکست برخی پروژه ها بوده است.
در این جلسه با بررسی مسائل و مشکلات مربوط به روند تجاری سازی فناوری در حوزه اپلیکیشن های موبایل سعی شد از تجربیات موفق و ناموفق شرکتها و افرادی که در استان در این حوزه فعالیتهایی انجام داده اند استفاده گردد و نکات مهم آن مورد بررسی قرار گیرد.
در ادامه جلسه جناب آقای مهندس ساکی مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان در خصوص حمایتهای مادی و معنوی این سازمان از طرح های فناورانه درحوزه اپلیکیشن های موبایل توضیحاتی ارائه فرمودند.
در این جلسه جناب آقای دکتر بشیری عضو محترم هیئت علمی دانشگاه صنعتی همدان و مدیر گروه کامپیوتر آن دانشگاه نیز به عنوان تسهیلگر و مدیر پنل در نشست حضور داشتند.
اعضای اصلی پنل در این برنامه، جناب آقای بادامی نجات مدیر عامل شرکت هوشمندسازان بیسیم غرب و منتخب مردم همدان در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر همدان، جناب آقای ترکمنی از اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان همدان، جناب آقای اسماعیلی مدیرعامل شرکت آترین آذین فناوری، جناب آقای بهرامی مدیر عامل شرکت فراپیوند، جناب آقای عاشور لو از اساتید دانشگاه ، جناب آقای ملونی از شرکت نوین رایانه، جناب آقای حبیبی از شرکت آتی نت، جناب آقای کاغذچی از شرکت رابط پرداز آریان و جناب آقای کامرانی از دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان تجربیات خود را در رئوس اصلی نشست ارائه نمودند و در ادامه سایر حضار نیز به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان هوشمند سازان بی سیم غرب مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان نفراول انتخابات شورای شهر همدان

18013177_1801789006806406_4772454443977277440_n

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان آقای مهندس حمید بادامی نجات مدیر عامل شرکت دانش بنیان هوشمند سازان بی سیم غرب مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان و رئیس انجمن شرکت های دانش بنیان استان همدان ، کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر همدان گردید با اکثریت آرا به عنوان نفر اول انتخابات شورای شهر همدان منتخب گردید .

در این گزارش آمده است ، وی در سال ۱۳۸۹ با تاسیس و راه اندازی شرکت فناور هوشمند سازان بی سیم غرب فعالیت خود را با حمایت های پارک علم و فناوری استان همدان آغاز نمود .

بادامی نجات در سال ۱۳۹۱ با حضور در جشنواره کارآفرینان برتر سال ٩١ و با درخشش به عنوان کارآفرین برتر سال درحوزه صنعت انتخاب گردید و چندین مدال طلای اختراعات در مسابقات  سازمان ifia نورنبرگ آلمان  و ورشو لهستان در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ کسب نمود .

ادامه فعالیت های مهندس حمید بادامی نجات در پارک علم و فناوری استان همدان در سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۶ موجبات کسب افتخارات دیگر برای استان همدان گردید از جمله این افتخارات می توان به : ۱- فناور برتر استان همدان طی سالهای ٩٢ تا ٩۴، ۲-  برگزیده جشنواره جوان حضرت علی اکبر (ع) سال ٩۴ ،۳- مدیر عامل برتر شرکت های دانش بنیان سال ١٣٩۵، ۴- کارآفرین برتر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان سال ۱۳۹۵، ۵- برگزیده جشنواره علم تا عمل طی سالهای ٩٢ و ٩٣ ، ۶-  ثبت اختراع ،٨ – نمونه محصول فناورانه ثبت اختراع شد و تجاری سازی گردید، ۹- نگارش تدوین و چاپ سه جلد کتاب دانشگاهی در حوزه میکروکنترلرها

منتخب اول شورای اسلامی شهر همدان همچنین پروژه های مهم در سطح استان و کشور اجرا نموده از جمله  مسئولیت هایی که در این راستا داشتند می توان به :  ۱- رئیس هئیت مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان استان همدان ۲- عضو مجمع تشکل های دانش بنیان کشور ۳- مدیر پروژه هوشمند سازی بزرگترین پروژه آبرسانی شمال غرب کشور (آلاچمن) ۴- مدیر پروژه سیستم تله متری روستاهای سطح کشور

امیدواریم با ورود نخبگان و نمایندگان شرکت های دانش بنیان به شورای اسلامی شهر، مدیریت شهری با عزم جدی در جهت بر طرف نمودن بسیاری از مسائل و رفع موانع واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان  گام بردارد.
حمایت های شورای اسلامی شهر از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور که تولیدات فناورانه دارند و در اقتصاد شهری نیز اثر گذار می باشند، می تواند در قالب پشتیبانی مدیریت شهری از تولیدات داخلی و استانی باشد و همچنین بکار گیری توان و خلاقیت این واحدها در ایده پردازی و تولید فضاهای شهری ترافیکی و خدمات عمرانی که در توان و تخصص این واحدهای علمی تولیدی می باشد بکار گرفته شود .
پارک علم و فناوری استان همدان با داشتن پتانسیل بالقوه با عضویت افراد نخبه و خلاق درشرکت های دانش بنیان پارک به خود می بالد و این موفقیت بزرگ را به آقای حمید بادامی نجات و اعضاء شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور و تمام مردم عزیز شهر همدان تبریک می گوید و امیداست ثمرات خیر این انتخاب ارزشمند موجبه توسعه و رفاه شهروندان گردد.

بیانیه انتخابات ریاست جمهوری

123193_311

123193_311

حماسه حضور ملت انقلابی ایران، با افتخار آفرینی تمام و مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگ زرین دیگری به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود ، این حرکت غرور آفرین و با شکوه مردم بزرگ ایران بار دیگر نظام اسلامی را به عنوان یک نظام مردم سالار دینی متکی به آراء مردم و پیرو ولایت فقیه به جهانیان معرفی کرد، انتخاب مجدد جناب آقای دکتر حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران را به محضر رهبر فرزانه انقلاب و همه ملت شریف ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نماییم .

روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان

 

واحد فناور مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر موفق به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی نشاط و امید جوانان گردید .

DSC_7244

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: آقای پیمان مرادی مدیر عامل شرکت ایرانیان یادمان طرح از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان ملایر به رتبه جوان برتر ملی جشنواره ملی نشاط و امید جوانان را کسب نمود .

این جشنواره ملی در هفته جوان با حضور جوانان برگزیده استان های کشور و با هدف ایجاد روحیه شور و نشاط و تشویق جوانان جامعه به فعالیت های سازنده و همچنین ارتقای فرهنگ مشارکت اجتماعی در بین نسل جوان از طریق توجه ویژه به کارآفرینی و گردشگری برگزار گردید .

این جشنواره ملی، با حضور حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی ریاست جمهوری، خانم دکتر محمدیان معاون وزیر ورزش ، رستمی معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان استان تهران در مورخ  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵در سالن ایرانیان مجموعه ورزشی آزادی برگزار گردید.

روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان کسب این افتخار را به آقای پیمان مرادی مدیر عامل شرکت ایرانیان یادمان طرح تبریک گفته و برای ایشان آرزوی توفیق در تمام ادوار زندگی دارد .

برگزاری ششمین رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی

photo_2017-05-16_09-14-32

ششمین رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : ششمین رویداد ایده پارک،با موضوع «تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در کشاورزی » در روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، با حضور ۱۳ایده از میان ۵۶ ایده ارسال شده به دبیرخانه در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید و ایده ها مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در ششمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا با هدف ایده پروری و ایجاد حس رقابت در بیان ایده توسط جوانان برگزار شد، ۱۳ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند.

در پایان با اعلام نظر هیأت داوران و رأی حاضرین در جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و از آنان تقدیر گردید .

رتبه اول آقای سید یعقوب کریمی با ایده دستگاه کنترل سطح ایستابی و تنظیم دبی خروجی با استفاده از شبکه GPRS و برنامه تحت وب، رتبه دوم مهران سپید دست با ایده طراحی سیستم انتقال رطوبت و مواد مغذی به خاک به عنوان روشی نوین در آبیاری سفالی، رتبه سوم آقای متین علیبخشی فرد با ایده  کوره بیوچار

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به غیر قرعه جوایزی اهداء گردید.

آغاز ثبت نام در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی

جهت ثبت نام در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی کلیک نمایید.

 

1

کسب مقام کشوری توسط هسته فناور مرکز رشد ملایر

MG_0597

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : آقایان نوید امیدیان، مسلم شریفی فر و محمد رضا آقایی از فناوران فعال مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر  در اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه های پیام نور کشور شرکت نمودند و از بین بیش از  ۱۵۰۰ مخترع و صاحب ایده کشوری موفق به کسب رتبه چهارم در این جشنواره گردیدند .

این جشنواره ملی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار گردید و با حضور صاحبان ایده ها و طرح های فناورانه از اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های پیام نور و سایر دانشگاه ها در حوزه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و هنر و میان رشته ای برگزار گردید که از بین  ۱۵۲۷ طرح و ایده شرکت کنندگان در این جشنواره ، هسته ی فناور مستقر در مرکز رشد ملایر ، آقایان نوید امیدیان، مسلم شریفی فر و محمد رضا آقایی موفق به کسب رتبه چهارم کشوری گردیدند .

شایان ذکر است در این جشنواره میهمانانی از معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت، ستاد توسعه فناوری نانو حضور داشتند.

برگزاری هفتمین رویداد ایده پارک با موضوع آینده شغلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان تویسرکان

photo_۲۰۱۷-۰۵-۰۸_۰۹-۵۵-۰۴

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان ، هفتمین رویداد ایده پارک با موضوع «آینده شغلی من» در روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، با حضور ۱۷ ایده از میان ۲۸ ایده ارسال شده به دبیرخانه در دانشگاه آزاد واحد تویسرکان برگزار گردید و ایده ها مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در هفتمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشگاه آزاد واحد تویسرکان با هدف ایده پروری و ایجاد حس رقابت در بیان ایده توسط جوانان شهرستان برگزار گردید. در این رویداد ۱۷ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند .

در پایان با اعلام نظر هیأت داوران و رأی حاضرین در جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و از آنان تقدیر گردید .

رتبه اول آقای جواد حسینی با ایده تولید نانو پودر مس به روش احیای شیمیایی ، رتبه دوم آقای علی زمانیان با ایده :مکانیک همراه ، رتبه سوم آقای دانیال بیات با ایده :استفاده از قوانین مغناطیس در جهت کارآمد ساختن سیستم ترمز ماشین

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به غیر قرعه جوایزی اهداء گردید.

بازدید دانش آموزان آموزشگاه فرزانگان ملایر از پارک علم و فناوری استان همدان

IMG_2225

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : حدود ۱۵۰ نفر از دانش آموزان دبیرستان فرزانگان شهرستان ملایر به همراه مدیر، معاونان و دبیران آموزشگاه، در روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با هفته معلم از پارک علم و فناوری استان همدان بازدید نمودند.

در این بازدید ابتدا خانم مهندس رحمانی پیرامون آینده و آینده شغلی و حمایت­های پارک علم و فناوری در زمان ایجاد شغل و کسب کار با اهداف فناورانه مطالبی را ارائه کردند.

در ادامه اقای مهندس محمد جمشیدی به موضوع ایده پردازی و نحوه دست یابی به ایده­های فنـاوری در راستای کسب و کار پرداختند.

با اجرای مسابقه ایده پردازی برای تشویق ترقیب و آشنایی بیشتر دانش آموزان در این مباحث به نفرات دارای ایده­های برگزیده نیز جوایزی اهدا گردید.

در ادامه دانش آموزان از نمایشگاه تجهیزات و محصولات تولید شده توسط شرکتهای فنـاور پارک بازدید نمودند و به صورت میدانی با نحوه عملی کردن ایده­ها و ساخت نمونه اولیه از طریق کانون شکوفایی، خلاقیت، مراکز رشد و همچنین امکانات پارک از جمله آزمایشگاه­های تخصصی آشنا شدند .

در این برنامه جناب آقای دکتر کزازی رئیس محترم پارک علم و فناوری استان و همچنین جناب آقای دکتر فتحی پور رئیس محترم دفتر آموزش و آینده نگاری نیز حضور داشتند.

برگزاری کارگاه آموزشی کسب و کار فردای من و آموزش بوم کسب و کار در شهرستان رزن

photo_2017-05-02_18-57-15

کارگاه آموزشی کسب و کار فردای من و آموزش بوم کسب و کار در شهرستان رزن برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: کارگاه آموزشی کسب و کار فردای من ، همراه با آموزش بوم کسب و کار با حضور جمع کثیری از دانشجویان و فناوران و مسئولین شهرستان رزن در ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ توسط پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشگاه پیام نور واحد رزن، در محل سالن همایش این دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدا آقای مهندس بیژنی کارشناس مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان رزن ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه ، در خصوص معرفی و نقش مرکز رشد شهرستان و شرکت های دانش بنیان در توسعه اقتصادی شهرستان رزن و اقتصاد مقاومتی به حاضرین مطالبی بیان نمودند.

در ادامه آقای مهندس فرهانچی سرفصل های آموزشی در خصوص بوم کسب و کار به حاضرین توضیحاتی ارائه کرد و در پایان نیز آقای مهندس ازمیری به معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و همچنین رویداد ایده پارک پرداخت و به سوالات مربوطه نیز پاسخ داده شد .

photo_2017-05-02_18-57-15

امضاء تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری استان همدان و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان

photo_2017-05-02_14-33-42

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان ، تفاهم نامه همکاری فیمابین “پارک علم و فناوری استان همدان” و “مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان” با موضوع همکاری و مشارکت طرفین جهت تاسیس و راه اندازی و راهبری مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی مشترک استان همدان در مورخ ۳/۲/۱۳۹۶ منعقد گردید.

در این تفاهم نامه که به امضای آقای دکتر کزازی رییس پارک علم و فناوری استان همدان و آقای دکتر اسدیان رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان رسید، طبق توافق طرفین مقرر گردید مرکز رشد تخصصی با هدف حمایت از شکل گیری واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی تاسیس نمایند. این مرکز رشد در محل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان و با پشتیبانی مالی و راهبردی پارک علم و فناوری راه اندازی خواهد گردید.

در ادامه جلسه انعقاد تفاهم نامه، آقای دکتر کزازی، رییس پارک علم و فناوری از امکانات مرکز تحقیقات  و آموزش کشاورزی و فضای اختصاص یافته جهت راه اندازی مرکز رشد بازدید نمود.

photo_2017-05-02_14-33-42

برگزاری اولین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان در سال ۱۳۹۶

photo_2017-05-02_14-49-08

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری اولین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان در سال ۱۳۹۶ به منظور بررسی طرح های فناورانه جهت استقرار در مرکز رشد واحد های فناور شهرستان همدان با حضور اعضاء شورا و به ریاست دکتر کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در روز یکشنیه ۱۰/۲/۱۳۹۶ در محل پارک علم و فناوری استان همدان برگزار گردید .

در این جلسه در خواست پذیرش سه واحد فناور، با عناوین ۱- تولید پری بیوتیک تجاری بر پایه قارچ اندوفیت، ۲- تولید محتوا برای گرافیک رایانه ای ۳- چرخ گوشت گیربکسی در خصوص استقرار در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان مورد بررسی قرار گرفت و با پذیرش آنها در آن مرکز رشد موافقت گردید.

همچنین سه واحد از واحدهای پیش رشد مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان نیز درخواست تبدیل وضعیت از دوره پیش رشد به دوره رشد را داشتند که در جلسه شورای مرکز رشد بررسی و تایید گردید ، عناوین طرح ها شامل ۱- تولید پنتا اکسید وانادیم از منابع ثانویه ۲- ساخت لامپهای LED 3- تولید نانو سیلیکا می باشد .

دهمین رویداد ایده پارک

دهمین ایده پارک1

نهمین رویداد ایده پارک

photo_2017-04-30_14-10-52

برگزاری سمینار آموزشی با موضوعات ایده تا بازار و تدوین بوم مدل کسب و کار در مرکز نوآوری شهرستان نهاوند

photo_2017-04-12_14-39-49

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، در پی آغاز به کار مرکز نوآوری  واحدهای فناور شهرستان نهاوند و لزوم معرفی این مرکز و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی ایده تا بازار، همراه با آموزش بوم کسب و کار و معرفی پارک علم و فناوری در روز شنبه مورخ ۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۴ توسط پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشگاه نهاوند، در محل سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدا آقای مهندس فرهانچی مدرس دوره آموزشی، ایده پردازی و نحوه تدوین بوم مدل کسب و کار سرفصل های آموزشی را به حاضرین ارائه نمودند.

در ادامه نیز خانم مهندس رحمانی نیز با معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و حمایت های قابل ارائه و همچنین رویداد ایده پارک توضیحاتی را ارائه نمود

برگزاری کارگاه ایده پردازی به همراه معرفی رویداد ایده پارک در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا

3

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، با توجه به  پیش رو بودن برگزاری رویداد ایده پارک در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا، کارگاه آموزشی با هدف معرفی این رویداد و نحوه ارائه ایده برگزار گردید .

این کارگاه آموزشی در روز سه شنبه مورخ ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۰ در دانشکده کشاورزی  دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید و نحوه ایده پردازی به همراه معرفی رویداد ایده پارک توسط کارشناسان پارک علم و فناوری استان همدان ، در محل سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید.

در ابتدا آقای مهندس فرهانچی در خصوص ایده پردازی و نحوه تدوین بوم مدل کسب و کار به حاضرین توضیحاتی را بیان نمودند. در ادامه نیز آقای مهندس ازمیری با معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و همچنین رویداد ایده پارک توضیحاتی را ارائه نمود .

3

کارگاه آموزشی آشنایی پارک علم و فناوری استان همدان و قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان

دانشگاه آزاد تویسرکان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، کارگاه آموزشی آشنایی پارک علم و فناوری استان همدان و قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان  در روز دوشنبه مورخ ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۱ توسط پارک علم و فناوری استان همدان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان، در محل سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان با حضور اساتید و کارمندان این دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدا سمینار آقای دکتر بابایی رئیس آزاد اسلامی تویسرکان و ضمن خیر مقدم، توضیحاتی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان  و نقش شرکت های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی به حاضرین بیان نمودند.

در ادامه آقای مهندس فرهانچی در خصوص قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان به حاضرین توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان نیز آقای مهندس ازمیری به معرفی اجمالی پارک علم و فناوری استان همدان و همچنین رویداد ایده پارک پرداخت.

دانشگاه آزاد تویسرکان

هفتمین رویداد ایده پارک

هفتمین ایده پارک سایت

ششمین رویداد ایده پارک

Web

مجمع نمایندگان استان همدان در نامه ای به دکتر نوبخت خواستار تامین اعتبار برای پروژه پارک علم و فناوری استان همدان شدند .

hstp

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به منظور توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در استان همدان و حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاه ها ، نوآوران ، مبتکرین در راستای کارآفرینی ، اشتغال زایی و تولید ثروت ، خواستار تامین اعتبار کامل پروژه عمرانی ساختمان اصلی پارک علم و فناوری استان همدان شدند .

نمایندگان محترم استان همدان در مجلس شورای اسلامی معاضدت و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را جهت تکمیل این پروژه عمرانی به منظور استقرار هسته ها ، واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را مورد تاکید قراردادند .

شایان ذکر است آقایان ۱- امیر خجسته رئیس مجمع نمایندگان استان همدان و نماینده مردم شریف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ۲- آقای حمیدرضا حاج بابایی نماینده مردم شریف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ۳- آقای محمد کاظمی نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی ۴- آقای احد آزادیخواه نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی ۵- آقای حسن لطفی نماینده مردم شریف رزن در مجلس شورای اسلامی ۶- آقای محمد علی پورمختار نماینده مردم شریف بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ۷- آقای محمد مهدی مفتح نماینده مردم شریف تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ۸- آقای اکبر رنجبرزاده نماینده مردم شریف اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ۹- آقای حسن بهرام نیا نماینده مردم شریف نهاوند در مجلس شورای اسلامی این نامه را امضا نمودند .

سومین جلسه شورای علمی و فناوری پارک علم و فناوری استان همدان در سال ۱۳۹۵

photo_2017-03-18_09-42-57

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، سومین جلسه شورای علمی و فناوری پارک علم و فناوری استان همدان در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ به ریاست دکتر کزازی رئیس محترم پارک علم و فناوری استان همدان و دیگر اعضاء محترم شورا در محل سالن جلسات پارک تشکیل گردید.
در این جلسه در خواست راه اندازی مرکز نوآوری شهرستان نهاوند، موارد مطرح و پس از استماع نظرات اعضاء شورا با راه اندازی این مرکز موافقت گردید .

و در انتهای جلسه از حضور و زحمات اعضاء در جلسات شورا علمی و فناوری پارک توسط ریاست محترم پارک تقدیر و تشکر به عمل آمد .

پانزدهمین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان در سال ۱۳۹۵

photo_2017-03-18_09-39-47

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : پانزدهمین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ به ریاست دکتر کزازی رئیس محترم پارک علم و فناوری استان همدان و دیگر اعضاء محترم شورا در محل سالن جلسات پارک تشکیل گردید.
در این جلسه در خواست پذیرش دو واحد فناور، با عناوین رده پا ۲- اپلیکیشن بازی بومی ایرانی در خصوص استقرار در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان مورد بررسی قرار گرفت و با پذیرش آنها در دوره پیش رشد موافقت گردید.

در انتهای جلسه از زحمات وحضور اعضاء در جلسات شورای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان توسط دکتر کزازی ریاست محترم پارک علم و فناوری استان همدان تقدیر به عمل آمد.

مهمترین ضرورت در تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است

IMG_1726

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : دومین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان همدان در روز چهارشنبه با حضور دکتر پیری مدیر کل امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و جناب آقای قیاسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، آقای دکتر کزازی رییس پارک علم و فناوری استان همدان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور، برگزار گردید .

در این جلسه دکتر پیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با نوآوری زمینه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین ضرورت در تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار داشت: مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را اقتصاد جوان، پویا و پایدار تشکیل می‌دهد که جزء سیاست‌های کلی نظام قرار گرفته است.

او همچنین با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اقتصادی مبتنی بر ارتقای رفاه فرهنگی و اجتماعی در جامعه افزود: اگر از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد استفاده شود، اقتصاد بارور و پایدار می‌شود و زمینه رفاه را برای مردم ایجاد می‌کند

ایشان فعالیت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان را نویدبخش حرکت توسعه محور دانست و گفت: به منظور توجه همه اقشار به شرکت‌های دانش بنیان این است که فرهنگ سازی فناوری در جامعه نهادینه شود.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم بیان کرد: سیستم مدیریتی کشور در همه سطوح باید به این مهم توجه داشته باشند که اساس توسعه کشور و رونق اقتصادی وابسته بکارگیری فناوری، نوآوری و دانش‌بنیان با یکدیگر است.

پیری با تصریح اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند، دانش را به ثروت تبدیل  کنند و توان تولید محصول با کیفیت را دارند، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان برخلاف سایر شرکت‌ها و شهرک صنعتی در زمینه نوآوری در تولید ورود نموده و مدیران باید به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اعتماد کنند.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم با اشاره به ضرورت تجاری‌سازی علم و دانش اظهار داشت: برندسازی از سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است در این راستا دانشگاه‌ها باید براساس آیین‌نامه ابلاغی شرکت‌های دانش‌بنیان به نوآوری جدید دست پیدا کنند.

در ادامه جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز گفت  به اکثر اهداف در نظر گرفته شده در چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور رسیده‌ایم و فرصت محدودی برای رقابت در جهان داریم

قیاسی با تأکید بر اینکه نیاز به همدلی تمام دلسوزان نظام و انقلاب داریم باید تمام توان خود را در حوزه توسعه اقتصادی بگذاریم، ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی چشم امید ما باید به شرکت‌های دانش‌بنیان باشد چون هم نیاز داخلی و نیاز به صادرات ما از طریق این شرکت‌ها برطرف می‌شود.

وی افزود: اگر دانش وجود نداشته باشد و فناوری ما به‌روز نباشد نمی‌توانیم در عرضه محصولاتمان در سطح جهان با سایر کشورها رقابت کنیم.

در ادامه دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان نیز در خصوص عوامل موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان مباحثی را مطرح کرد . وی همچنین، فروش محصولات عدم تأمین منابع مالی، نبود تیم‌های مدیریتی قوی و باتجربه، نبود بازار و ضعف در حوزه بازاریابی از جمله عوامل کند شدن روند موفقیت شرکت‌ها در استان دانست.

وی افزود: اقتصاد پویا بر اعتقاد و اعتماد به عملکرد شرکت‌های کوچک و متوسط فناور پایه‌گذاری می گردد ؛ چون نوآوری از مزیت‌های مهم این شرکت‌های دانش‌بنیان است که پایه و اساس رشد اقتصادی محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: اقتصاد ما بر پایه نفت استوار بود و باید برای ایستادن روی پای خود ناگزیریم با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و حرکت به سمت نوآوری و فناورانه از اقتصاد نفتی گذر کنیم .

کزازی ادامه داد: قبل از به‌کارگیری دانش برای تولید محصول، باید نیاز بازار دیده شود و نوآوری از بازار ریشه بگیرد.

کزازی گفت: عواملی نظیر نیروی انسانی و محصول با فناوری بالا در موفقیت شرکت ها بسیار مهم اند و سومین عامل در موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان بازاریابی و فروش است که شرکت‌ها باید به هر طریق در بازارهای داخلی و خارجی برای فروش کالای خود تلاش کنند.

وی اظهار کرد: عامل چهارم موفقیت منابع مالی این شرکت‌ها می باشد که از طریق بانک‌ها ، آورده شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری می باشد، اما شرایط بانک‌ها ارائه تسهیلات چندان سازگار با وضعیت شرکت‌های نوپا نیست و شرکت‌ها باید به دنبال صندوق های سرمایه‌گذار بروند.

وی عامل پنجم موفقیت را دولت دانست که طبق قوانین مربوط به حمایت از شرکت ها به تعهدا

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : دومین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان همدان در روز چهارشنبه با حضور دکتر پیری مدیر کل امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و جناب آقای قیاسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، آقای دکتر کزازی رییس پارک علم و فناوری استان همدان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور، برگزار گردید .

در این جلسه دکتر پیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با نوآوری زمینه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین ضرورت در تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار داشت: مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را اقتصاد جوان، پویا و پایدار تشکیل می‌دهد که جزء سیاست‌های کلی نظام قرار گرفته است.

او همچنین با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اقتصادی مبتنی بر ارتقای رفاه فرهنگی و اجتماعی در جامعه افزود: اگر از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد استفاده شود، اقتصاد بارور و پایدار می‌شود و زمینه رفاه را برای مردم ایجاد می‌کند

ایشان فعالیت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان را نویدبخش حرکت توسعه محور دانست و گفت: به منظور توجه همه اقشار به شرکت‌های دانش بنیان این است که فرهنگ سازی فناوری در جامعه نهادینه شود.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم بیان کرد: سیستم مدیریتی کشور در همه سطوح باید به این مهم توجه داشته باشند که اساس توسعه کشور و رونق اقتصادی وابسته بکارگیری فناوری، نوآوری و دانش‌بنیان با یکدیگر است.

پیری با تصریح اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند، دانش را به ثروت تبدیل  کنند و توان تولید محصول با کیفیت را دارند، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان برخلاف سایر شرکت‌ها و شهرک صنعتی در زمینه نوآوری در تولید ورود نموده و مدیران باید به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اعتماد کنند.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم با اشاره به ضرورت تجاری‌سازی علم و دانش اظهار داشت: برندسازی از سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است در این راستا دانشگاه‌ها باید براساس آیین‌نامه ابلاغی شرکت‌های دانش‌بنیان به نوآوری جدید دست پیدا کنند.

در ادامه جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز گفت  به اکثر اهداف در نظر گرفته شده در چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور رسیده‌ایم و فرصت محدودی برای رقابت در جهان داریم

قیاسی با تأکید بر اینکه نیاز به همدلی تمام دلسوزان نظام و انقلاب داریم باید تمام توان خود را در حوزه توسعه اقتصادی بگذاریم، ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی چشم امید ما باید به شرکت‌های دانش‌بنیان باشد چون هم نیاز داخلی و نیاز به صادرات ما از طریق این شرکت‌ها برطرف می‌شود.

وی افزود: اگر دانش وجود نداشته باشد و فناوری ما به‌روز نباشد نمی‌توانیم در عرضه محصولاتمان در سطح جهان با سایر کشورها رقابت کنیم.

در ادامه دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان نیز در خصوص عوامل موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان مباحثی را مطرح کرد . وی همچنین، فروش محصولات عدم تأمین منابع مالی، نبود تیم‌های مدیریتی قوی و باتجربه، نبود بازار و ضعف در حوزه بازاریابی از جمله عوامل کند شدن روند موفقیت شرکت‌ها در استان دانست.

وی افزود: اقتصاد پویا بر اعتقاد و اعتماد به عملکرد شرکت‌های کوچک و متوسط فناور پایه‌گذاری می گردد ؛ چون نوآوری از مزیت‌های مهم این شرکت‌های دانش‌بنیان است که پایه و اساس رشد اقتصادی محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: اقتصاد ما بر پایه نفت استوار بود و باید برای ایستادن روی پای خود ناگزیریم با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و حرکت به سمت نوآوری و فناورانه از اقتصاد نفتی گذر کنیم .

کزازی ادامه داد: قبل از به‌کارگیری دانش برای تولید محصول، باید نیاز بازار دیده شود و نوآوری از بازار ریشه بگیرد.

کزازی گفت: عواملی نظیر نیروی انسانی و محصول با فناوری بالا در موفقیت شرکت ها بسیار مهم اند و سومین عامل در موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان بازاریابی و فروش است که شرکت‌ها باید به هر طریق در بازارهای داخلی و خارجی برای فروش کالای خود تلاش کنند.

وی اظهار کرد: عامل چهارم موفقیت منابع مالی این شرکت‌ها می باشد که از طریق بانک‌ها ، آورده شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری می باشد، اما شرایط بانک‌ها ارائه تسهیلات چندان سازگار با وضعیت شرکت‌های نوپا نیست و شرکت‌ها باید به دنبال صندوق های سرمایه‌گذار بروند.

وی عامل پنجم موفقیت را دولت دانست که طبق قوانین مربوط به حمایت از شرکت ها به تعهدات خود عمل می نمایند .

 

لازم به ذکر است تا بهمن سال ۹۵ تعداد۵۲ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان، موفق به کسب تأییدیه دانش‌بنیانی شده اند و شرکت‌های فعال در حوزه‌های شیمی و مواد، حمل و نقل و تجهیزات پزشکی در استان بیشترین فروش محصولات را به خود اختصاص داده‌اند.

۵۰ درصد این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری، ۲۵ درصد در بخش صنعت و مابقی آنها در سایر دستگاه‌ها و نهادهای استان شکل گرفته‌اند

در استان همدان ۷۱ درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان را شرکت‌های نوپا، ۲۵ درصد را شرکت‌های تولیدی و ۴ درصد را شرکت‌های صنعتی تشکیل می‌دهند اما در کشور ۵۸ درصد شرکت‌ها شامل شرکت‌های نوپاست.

با توجه به اینکه ۷۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان به مرحله تجاری‌سازی رسیده‌اند، در سال ۹۵ فروش محصولات دانش‌بنیان این شرکت‌ها ۱۷۴ میلیارد تومان و میزان صادرات آنها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

در این همایش همچنین از  ۵ محصول تجاری‌سازی شده شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان رونمایی شد که شامل محصول ساکشن تمام‌خودکار پزشکی، دستگاه تولید نانو ذرات آهن با کاربرد حذف آلاینده‌های زیست محیطی، انواع پلت‌های دارویی، شربت نوسکاپین با کاربرد تسکین سرفه و کرم ارگانیک نیکا با کاربرد درمان انواع زخم‌های ناشی از دیابت و انواع عفونت بودند.

همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان برتر، مؤسسات پشتیبان فناور، مراکز رشد و واحدهای فناور و نیز داوران، ارزیابان و مشاوران برتر در این حوزه مورد تقدیر قرار گرفتند.

رتبه اول شرکت‌های دانش‌بنیان به دو شرکت فراپل جم و فاران شیمی تویسرکان، رتبه دوم به دو شرکت هوشمندسازان بی‌سیم غرب و بتون صنعت بریس و رتبه سوم به چهار شرکت ساغر فن پارس، ابزار صنعت موج‌ساز، فرآورده‌های طب سنتی نیکا و گیاه بافت غرب تعلق گرفت.

ت خود عمل می نمایند .

 

لازم به ذکر است تا بهمن سال ۹۵ تعداد۵۲ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان، موفق به کسب تأییدیه دانش‌بنیانی شده اند و شرکت‌های فعال در حوزه‌های شیمی و مواد، حمل و نقل و تجهیزات پزشکی در استان بیشترین فروش محصولات را به خود اختصاص داده‌اند.

۵۰ درصد این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری، ۲۵ درصد در بخش صنعت و مابقی آنها در سایر دستگاه‌ها و نهادهای استان شکل گرفته‌اند

در استان همدان ۷۱ درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان را شرکت‌های نوپا، ۲۵ درصد را شرکت‌های تولیدی و ۴ درصد را شرکت‌های صنعتی تشکیل می‌دهند اما در کشور ۵۸ درصد شرکت‌ها شامل شرکت‌های نوپاست.

با توجه به اینکه ۷۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان به مرحله تجاری‌سازی رسیده‌اند، در سال ۹۵ فروش محصولات دانش‌بنیان این شرکت‌ها ۱۷۴ میلیارد تومان و میزان صادرات آنها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

در این همایش همچنین از  ۵ محصول تجاری‌سازی شده شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان رونمایی شد که شامل محصول ساکشن تمام‌خودکار پزشکی، دستگاه تولید نانو ذرات آهن با کاربرد حذف آلاینده‌های زیست محیطی، انواع پلت‌های دارویی، شربت نوسکاپین با کاربرد تسکین سرفه و کرم ارگانیک نیکا با کاربرد درمان انواع زخم‌های ناشی از دیابت و انواع عفونت بودند.

همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان برتر، مؤسسات پشتیبان فناور، مراکز رشد و واحدهای فناور و نیز داوران، ارزیابان و مشاوران برتر در این حوزه مورد تقدیر قرار گرفتند.

رتبه اول شرکت‌های دانش‌بنیان به دو شرکت فراپل جم و فاران شیمی تویسرکان، رتبه دوم به دو شرکت هوشمندسازان بی‌سیم غرب و بتون صنعت بریس و رتبه سوم به چهار شرکت ساغر فن پارس، ابزار صنعت موج‌ساز، فرآورده‌های طب سنتی نیکا و گیاه بافت غرب تعلق گرفت.

افتتاح مرکز نو آوری و شکوفایی در شهرستان نهاوند

IMG_2103

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : مرکز نوآوری شهرستان نهاوند وابسته به پارک علم و فناوری استان همدان با حضور مسئولین استان همدان و شهرستان نهاوند در روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ در محل مرکز آموزشکده فنی و حرفه ای حاج حشمت شهبازیان شهرستان نهاوند افتتاح گردید.

در این مراسم حسن بهرام نیا نماینده مردم شریف نهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در راه اندازی مرکز نوآوری نهاوند ، تمهیدات لازم برای تبدیل ایده افراد خلاق و نوآور به محصول و تجاری سازی این محصولات را فراهم می سازد .

وی اقتصاد مبتنی به دانش و دانایی را تنها راه نجات اقتصاد کشور از رکود دانستند و ابراز امیدواری کردند با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های شهرستان نهاوند در زمینه نیروی انسانی تحصیلکرده و قابلیت های اقلیمی ، کشاورزی ، در آینده نزدیک شاهد راه اندازی و فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور در این شهرستان باشیم .

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل خود را جهت پیگیری امور مربوط به مرکز نوآوری شهرستان اعلام نمودند .

کریم حمیدوند فرماندار نهاوند نیز ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص راه اندازی این مرکز ،  افتتاح آن را حرکت خوب و مهمی در توسعه شهرستان عنوان کرد.

در ادامه مراسم دکتر کزازی ریاست پارک علم و فناوری استان به ایراد سخنرانی پرداختند و با تشکر از زحمات و پیگیری های دکتر بهرام نیا و همچنین مهندس حمید وند فرماندار نهاوند در راه اندازی این مرکز ابراز امیدواری کردند که بتوانند با همراهی نماینده محترم و فرماندار موانع توسعه این مرکز و ارتقاء آن به مرکز رشد واحدهای فناوری و مسیر پیشرفت را طی کند و گامی مؤثر در توسعه شهرستان بردارند.

ایشان نیز با توجه به نیازهای کارگاهی بهترین مکان برای راه اندازی مرکز نوآوری را دانشکده فنی و حرفه بیان نمود واز زحمات دکتر قیاسی ریاست محترم آموزشکده تقدیر و تشکر نمودند.

در پایان مراسم مرکز نوآوری شهرستان توسط مسئولین افتتاح شد.

 

جلسه هماهنگی نحوه برگزاری رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان و نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی

photo_2017-03-04_10-57-32