فرم ثبت نام سرمایه گذاران در اولین رویداد بازار منطقه ای تبادل فناوری استان همدان

دوره آموزشی آشنایی با قوانین مالیاتی و نحوه ثبت اظهارنامه مالیاتی توسط پارک علم و فناوری استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دوره آموزشی با عنوان  آشنایی با قوانین مالیاتی و نحوه ثبت اظهارنامه مالیاتی در سطح واحدها و موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان و واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه های سطح استان توسط پارک علم و فناوری استان همدان از ساعت ۱۵ الی ۱۸ بعداز ظهر روز چهارشنبه، ۲۱ تیر ماه سالجاری در محل مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگاری استان همدان برگزار گردید.

این دوره آموزشی با حضور ۳۲ نفر از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور استان برگزار گردید، مدرس دوره آموزشی جناب آقای ذکوری، رئیس امور مالیاتی اداره کل مالیات استان ، مباحث مرتبط قوانین مالیاتی شرکت های دانش بنیان  و آشنایی با روال ثبت اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی  را بصورت عملی مطرح نمودند.

در پایان دوره آموزشی طی نظر سنجی به عمل آمده، اعضاء حاضر در دوره آموزشی رضایت خود را در خصوص سطح کیفی دوره آموزشی اعلام نمودند .

معاون وزیر علوم فناوری و تحقیقات : پارک علم و فناوری همدان در کنار مراکز رشد از زیرساخت‌های مهم برای اشتغال‌زایی و توسعه به شمار می‌آید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ، ظهر امروز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۱ از پروژه در حال ساخت سایت دانمی پارک علم و فناوری استان همدان بازدید نمودند.
معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از احداث پروژه سایت دائمی پارک علم و فناوری استان همدان با اشاره به اینکه خوشبختانه پارک علم و فناوری استان همدان در حوزه اقتصاد مقاومتی بین استان‌های دیگر برتر شناخته شده است اظهار کرد: استان باید از این پارک حمایت لازم را داشته باشد تا پارک بتواند در اشتغال پایدار و رونق واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مورد تاکید دولت است به ایفای نقش خود بپردازد .
وحید احمدی با اشاره به اینکه یکی از مسائل اساسی در دولت کنونی رسیدگی به زیرساخت‌های پارک های علم و فناوری در کشور است افزود: پروژه پارک علم و فناوری استان همدان یکی از پروژه‌های مهم در مجموعه استان و کشور است و از آنجایی که پروژه بزرگ و هزینه بر است باید بخشی از هزینه‌های این پروژه از سوی خود پارک، بخشی از سوی استانداری همدان و بخشی نیز از سوی وزارتخانه تامین شود.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بیان کرد: پارک علم و فناوری همدان در کنار مراکز رشد، از زیرساخت‌های مهم برای اشتغال‌زایی و توسعه به شمار آمده و از پروژه‌های مهم کشوری و استانی است و از جمله برنامه‌های دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد اشتغال برمبنای برنامه ششم توسعه است که امیدوارم هرچه زودتر این ساخت پروژه به پایان رسیده و برنامه ما برای ایجاد اشتغال در منطقه توسط این مکان محقق شود.
معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: با احداث پارک علم و فناوری استان همدان به ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در ۲۱ هکتار فضای کاری واگذار می‌شود.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: پارک‌های علم و فناوری نیز تحقیقات و یافته‌های علمی در مراکز دانشگاهی را تبدیل به سرمایه‌ای برای محققین می‌کند تا از این طریق چرخه دانشگاه، صنعت و فناوری تکمیل شده و سبب اشتغال‌ پایدار می شوند.
دکتراحمدی خدمات دولت برای ارتقای سطح فعالیت واحدهای مستقر در پارک و بازاریابی را پرداخت تسهیلات، حمایت حقوقی، آموزش و روابط بین‌الملل عنوان کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان هدف دیگر وزارت علوم و تحقیقات که مهارت‌افزایی است پرداخت و گفت: با انعقاد تفاهم نامه‌ای با سازمان صنعت معدن و تجارت و همچنین وزارت کار زمینه کارورزی دانشجویان برای کسب مهارت بیشتر در بازار کار امسال منعقد و اجرایی شده است.
در ادامه دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در خصوص پروژه در دست احداث پارک علم و فناوری استان همدان گفت : این مرکز ظرفیت استقرار ۱۵۰ شرکت دانش بنیان را داشته و با توجه به در اختیار داشتن ۲۱ هکتاز زمین می‌تواند بخشی از این فضا را در اختیار دیگر شرکت‌های دانش بنیان مستقر قرار دهد.
وی مساحت کل پروژه این پارک ۱۰ هزار متر را بیان کرد و گفت: تاکنون ۷ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و فاز اول این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
کزازی تصریح کرد: از آنجاییکه از بزرگترین اهداف ما در پارک و علم و فناوری ایجاد اشتغال است با ایجاد ساختمان‌های چند مستاجره شرکت‌های بسیاری می‌توانند از امکانات پارک علم و فناوری بهره‌مند شوند.
وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با دریافت راهنمایی و مشاوره لازم، فناوری مورد نیاز دنیای تجارت را تولید کرده و در بخش‌هایی مانند صنعت، کشاورزی و غیره عرضه کنند.

فرم ثبت نام

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان: “اولین بازار منطقه ای تبادل فناوری” به همت پارک علم و فناوری استان همدان برگزار می گردد .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان از برگزاری اولین رویداد بازار منطقه ای تبادل فناوری”در سه زمینه تخصصی برق و الکترونیک، مکانیک و طراحی صنعتی و فناوری اطلاعات و ارتباطات به مدت یک روز، با هدف فراهم نمودن محلی مناسب برای تبادلات و همکاری های فناورانه و جذب سرمایه گذار به همت پارک علم و فناوری استان همدان در مرداد ماه سال جاری خبر داد.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان ابراز نمودند، شرکت کنندگان در این رویداد مهم فناورانه عبارتند از:

  • عرضه کنندگان محصولات فناورانه و نوآورانه، افراد حقیقی (مخترعان) و افراد حقوقی (واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان) که نمونه آزمایشگاهی ساخته باشند،
  • خریداران خریداران احتمالی محصولات فناورانه از جمله واحدهای صنعتی و دستگاه های دولتی
  • ارائه دهندگان نیازهای فناورانه که به دنبال متخصصینی جهت رفع نیازهای فناورانه خود می باشند که عموماً از بین شرکت های تولیدی و صنعتی یا سازمان تخصصی حوزه آب، برق، گاز و …. می باشند،
  • اساتید دانشگاه، متخصصین، نخبگان و دانشجویان علاقه مند به بررسی و پاسخگویی به نیاز های فناورانه،
  • سرمایه گذاران و علاقه مندان به مشارکت در تجاری سازی طرح های فناورانه و نوآورانه (صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر، شتابدهنده ها و خیرین حامی فناوری
  • کلیه علاقه مندان به حوزه فناوری و تجاری سازی

دکتر کزازی از جمله مهمترین دستاوردهای این رویداد خرید و فروش محصولات و خدمات فناورانه ، پاسخگویی به نیازهای فناورانه بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای صنعتی و جذب سرمایه‌گذار در جهت تجاری سازی فناوری ها اعلام نمودند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، تمامی متقاضیان مشارکت و حضور در این رویداد از استان های همدان، لرستان، مرکزی، قزوین، زنجان، کردستان و کرمانشاه، می توانند حداکثر تا روز  شنبه مورخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۶ با مراجعه به سامانه www.hstp.ir ، فرم مورد نظر خود را بصورت آنلاین تکمیل و ارسال نمایند.

 

آدرس دبیرخانه رویداد

همدان، بلوار بعثت، ساختمان مرکزی پارک علم و فناوری استان همدان

شماره تماس: ۲۰-۳۸۳۲۰۶۱۸-۰۸۱، حوزه معاونت فناوری و نوآوری

وب سایت: www.hstp.ir

ثبت نام دوره آموزشی انگاره های نادرست پیرامون توسعه فناوری در دانشگاه

 

فراخوان ثبت نام دوره آموزشی ” آشنایی با انواع مدل های تعامل و مشارکت برای توسعه کسب و کار”

ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی و تشکر از حضور شما در دوره آموزشی “آشنایی با انواع مدل های تعامل و مشارکت برای توسعه کسب و کار”،خواهشمند است به منظور ثبت نام در این دوره فرم زیر را تکمیل نمایید.

این دوره آموزشی ویژه ثبت نام کنندگان در اولین رویداد “بازار منطقه ای تبادل فناوری استان همدان” می باشد.

بر این اساس، با توجه به ظرفیت محدود دوره، بزرگوارانی که در رویداد مذکور ثبت نام نکرده اند، امکان حضور در این دوره آموزشی را نخواهند داشت.

با تشکر

 

پوستر اولین رویداد «بازار منطقه ای تبادل فناوری » استان همدان

آغاز ثبت نام اولین رویداد «بازار منطقه ای تبادل فناوری » استان همدان

ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی و تشکر از حضور شما در “اولین رویداد منطقه ای تبادل فناوری استان همدان”،خواهشمند است به منظور ثبت نام در این رویداد گزینه زیر را انتخاب نمایید.

فرم ثبت نام

 

 

هیات رئیسه دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا از مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان همدان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، هیات رئیسه دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا همدان در روز یک شنبه مورخ ۱۳۹۵/۳/۲۸ از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری بازدید نمودند.
این بازدید در راستای ایجاد ارتباط علمی و فناوری بیشتر بین پارک علم و فناوری استان همدان و دانشکده کشاورزی با هدف نمایش توان علمی و معرفی محصولات شرکت ها و واحدهای فناور فعال در بخش کشاورزی و انتقال و ارائه تجربیات موفق، به هیات رئیسه دانشکده کشاورزی برگزار گردید.
در این بازدید آقایان دکتر حمید بلالی رئیس دانشکده کشاورزی، دکتر احمدی معاون پژوهشی دانشکده کشاورزی و دکتر نوذری رئیس تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی حضور داشتند .
در ادامه آقای مهندس جمشیدی برنامه های پارک علم و فناوری و مراکز رشد در حمایت از صاحبان ایده و موسسات فناور را تبیین نمودند و اشتغالزایی و تولید ثروت را از جمله اهداف اصلی پارک علم و فناوری استان همدان اعلام نمودند.

پیام استاندار محترم همدان در خصوص انتخابات پرشور ریاست جمهوری

15338

۱۵۳۳۸

دوره آموزشی آشنایی با قوانین تأمین اجتماعی توسط پارک علم و فناوری استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان، دوره آموزشی با عنوان آشنایی با قوانین تأمین اجتماعی در سطح کارکنان پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و واحدهای فناور مستقر در سطح کشور توسط پارک علم و فناوری استان همدان از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۱:۳۰ صبح روز چهارشنبه ، ۱۰ خرداد ماه  سالجاری در محل مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگاری شهر همدان برگزار گردید.

در این دوره آموزشی که با حضور ۲۵ نفر از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور استان برگزار گردید، مدرس این دوره آموزشی آقای رخشانی،کارشناس بیمه تأمین اجتماعی و خبره دادگستری و مشاور در امور بیمه تأمین اجتماعی و حسابرسی ، مباحث مرتبط با قوانین تامین اجتماعی  مربوط به شرکت های فناور ثبت شده و تمام فرآیندهای مربوط به تأمین اجتماعی که می باید صورت پذیرد ، شامل:  امور مالیاتی مرتبط با تأمین اجتماعی و پرداختی های مشمول کسر حق بیمه ، معافیت از کسر بیمه ،  حداقل و حداکثر دستمزد مقطوع ،  نرخ حق بیمه ، مبانی حق بیمه ،  تاریخ مشمول،  مدارک محاسبه، دوره محاسبه،  مبانی محاسبه حق بیمه،  اطلاعات و مدارک موجود در پرونده را در این دوره مطرح نمودند.

در پایان طی نظر سنجی به عمل آمده، اعضاء حاضر در دوره آموزشی رضایت خود را در خصوص سطح کیفی دوره آموزشی اعلام نمودند .

پارک علم و فناوری استان همدان حائز رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان همدان در زمینه برنامه ها و سیاست های اقتصاد مقاومتی گردید .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان همدان که در روز سه شنبه ۱۶/۳/۱۳۹۶ در سالن شهدای استانداری همدان با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور ، استاندار همدان و مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی استان همدان از آقای دکتر کزازی رئیس پارک علم و فناوری استان همدان به پاس پیگیری برنامه ها و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید در زمینه اقتصاد مقاومتی تقدیر به عمل آمد .

دکتر زهرا احمدی پور در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان گفت باید در سال جاری ۷۵ هزار شغل در زمینه گردشگری و صنایع دستی ایجاد شود .وی ادامه داد در اقتصاد مقاومتی باید جهت گیری در راستای تولید و اشتغال قرار گیرد

در ادامه آقای مهندس نیکبخت استاندار همدان، محور توسعه استان همدان را گردشگری دانست و گفت باید از فرصت معین بودن رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در همدان استفاده کرد .

برگزاری یازدهمین رویداد ایده پارک با موضوع با موضوع زیست فناوری، زیست شناسی، مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

یازدهمین رویداد ایده پارک با موضوع با موضوع زیست فناوری، زیست شناسی، مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در روز سه شنبه ۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۶،  در دانشگاه ملایر برگزار گردید و ۱۵ ایده از میان ۲۰ ایده ارسال شده به دبیرخانه مطرح گردید و مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در یازدهمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکار دانشگاه ملایر برگزار شد، ۱۵ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و در پایان پس از اظهار نظر هیأت داوران و اعلام رأی حضار در این جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

ایده اول: مهران شکری پیرسرابی

عنوان ایده : هد کمباین نخود چین مناسب برای برداشت انواع نخو

ایده دوم: مسلم شریفی فر

عنوان ایده : مارکشا (اپلیکیشن فروش محصولات کشاورزی و باغداری)

ایده سوم: سعید عزیزی

عنوان ایده : دستگاه گردو تکان

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به قید قرعه جوایزی اهداء گردید.

برگزاری هشتمین رویداد ایده پارک

هشتمین رویداد ایده پارک  در روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ در آموزشکده  فنی حرفه ای شهید مفتح  برگزار گردید و ۲۸ ایده مطرح و مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در هشتمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکار آموزشکده  فنی حرفه ای شهید مفتح برگزار شد، ۲۸ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و در پایان پس از اظهار نظر هیأت داوران و اعلام رأی حضار در این جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

ایده اول مهدی کریمی عواطفی با عنوان ایده: ساخت دستگاه اعمال نیروی نوسانی در خستگی پیچشی سایشی، ایده دوم امیر فرجی با عنوان ایده: کمبربند فوق ایمنی و ایده سوم محمد هیزجی با عنوان ایده: پمپ دان در یخچال خانگی

شایان ذکر است که هشتمین رویداد ایده پارک، همزمان با اولین و دومین رویداد ایده فن آموزشکده  فنی حرفه ای برگزار گردید.

اولین نشست اشتراک دانش و تجربه با محوریت تجاری سازی فناوری در حوزه اپلیکیشن های موبایل در پارک علم و فناوری استان همدان برگزار گردید.

اولین نشست اشتراک دانش و تجربه پارک علم و فناوری استان همدان در روز شنبه مورخ ۱۳۹۶/۳/۶ در محل دفتر مرکزی پارک علم و فناوری استان همدان با حضور جمعی از مسئولین استان،اساتید دانشگاه، دانشجویان، شرکتها و واحدهای فناور مستقر در پارک و مراکز رشد مختلف استان و سایر علاقمندان به این حوزه برگزار گردید.
رئوس اصلی این نشست، شامل تعریف مسأله و ایده پردازی، شناسایی فناوریهای مورد نیاز، بررسی تجربیات ایجاد محصول، بررسی فرآیند تجاری سازی و تحلیل موفقیت و شکست برخی پروژه ها بوده است.
در این جلسه با بررسی مسائل و مشکلات مربوط به روند تجاری سازی فناوری در حوزه اپلیکیشن های موبایل سعی شد از تجربیات موفق و ناموفق شرکتها و افرادی که در استان در این حوزه فعالیتهایی انجام داده اند استفاده گردد و نکات مهم آن مورد بررسی قرار گیرد.
در ادامه جلسه جناب آقای مهندس ساکی مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان در خصوص حمایتهای مادی و معنوی این سازمان از طرح های فناورانه درحوزه اپلیکیشن های موبایل توضیحاتی ارائه فرمودند.
در این جلسه جناب آقای دکتر بشیری عضو محترم هیئت علمی دانشگاه صنعتی همدان و مدیر گروه کامپیوتر آن دانشگاه نیز به عنوان تسهیلگر و مدیر پنل در نشست حضور داشتند.
اعضای اصلی پنل در این برنامه، جناب آقای بادامی نجات مدیر عامل شرکت هوشمندسازان بیسیم غرب و منتخب مردم همدان در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر همدان، جناب آقای ترکمنی از اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان همدان، جناب آقای اسماعیلی مدیرعامل شرکت آترین آذین فناوری، جناب آقای بهرامی مدیر عامل شرکت فراپیوند، جناب آقای عاشور لو از اساتید دانشگاه ، جناب آقای ملونی از شرکت نوین رایانه، جناب آقای حبیبی از شرکت آتی نت، جناب آقای کاغذچی از شرکت رابط پرداز آریان و جناب آقای کامرانی از دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان تجربیات خود را در رئوس اصلی نشست ارائه نمودند و در ادامه سایر حضار نیز به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان هوشمند سازان بی سیم غرب مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان نفراول انتخابات شورای شهر همدان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان آقای مهندس حمید بادامی نجات مدیر عامل شرکت دانش بنیان هوشمند سازان بی سیم غرب مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان و رئیس انجمن شرکت های دانش بنیان استان همدان ، کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر همدان گردید با اکثریت آرا به عنوان نفر اول انتخابات شورای شهر همدان منتخب گردید .

در این گزارش آمده است ، وی در سال ۱۳۸۹ با تاسیس و راه اندازی شرکت فناور هوشمند سازان بی سیم غرب فعالیت خود را با حمایت های پارک علم و فناوری استان همدان آغاز نمود .

بادامی نجات در سال ۱۳۹۱ با حضور در جشنواره کارآفرینان برتر سال ٩١ و با درخشش به عنوان کارآفرین برتر سال درحوزه صنعت انتخاب گردید و چندین مدال طلای اختراعات در مسابقات  سازمان ifia نورنبرگ آلمان  و ورشو لهستان در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ کسب نمود .

ادامه فعالیت های مهندس حمید بادامی نجات در پارک علم و فناوری استان همدان در سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۶ موجبات کسب افتخارات دیگر برای استان همدان گردید از جمله این افتخارات می توان به : ۱- فناور برتر استان همدان طی سالهای ٩٢ تا ٩۴، ۲-  برگزیده جشنواره جوان حضرت علی اکبر (ع) سال ٩۴ ،۳- مدیر عامل برتر شرکت های دانش بنیان سال ١٣٩۵، ۴- کارآفرین برتر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان سال ۱۳۹۵، ۵- برگزیده جشنواره علم تا عمل طی سالهای ٩٢ و ٩٣ ، ۶-  ثبت اختراع ،٨ – نمونه محصول فناورانه ثبت اختراع شد و تجاری سازی گردید، ۹- نگارش تدوین و چاپ سه جلد کتاب دانشگاهی در حوزه میکروکنترلرها

منتخب اول شورای اسلامی شهر همدان همچنین پروژه های مهم در سطح استان و کشور اجرا نموده از جمله  مسئولیت هایی که در این راستا داشتند می توان به :  ۱- رئیس هئیت مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان استان همدان ۲- عضو مجمع تشکل های دانش بنیان کشور ۳- مدیر پروژه هوشمند سازی بزرگترین پروژه آبرسانی شمال غرب کشور (آلاچمن) ۴- مدیر پروژه سیستم تله متری روستاهای سطح کشور

امیدواریم با ورود نخبگان و نمایندگان شرکت های دانش بنیان به شورای اسلامی شهر، مدیریت شهری با عزم جدی در جهت بر طرف نمودن بسیاری از مسائل و رفع موانع واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان  گام بردارد.
حمایت های شورای اسلامی شهر از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور که تولیدات فناورانه دارند و در اقتصاد شهری نیز اثر گذار می باشند، می تواند در قالب پشتیبانی مدیریت شهری از تولیدات داخلی و استانی باشد و همچنین بکار گیری توان و خلاقیت این واحدها در ایده پردازی و تولید فضاهای شهری ترافیکی و خدمات عمرانی که در توان و تخصص این واحدهای علمی تولیدی می باشد بکار گرفته شود .
پارک علم و فناوری استان همدان با داشتن پتانسیل بالقوه با عضویت افراد نخبه و خلاق درشرکت های دانش بنیان پارک به خود می بالد و این موفقیت بزرگ را به آقای حمید بادامی نجات و اعضاء شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور و تمام مردم عزیز شهر همدان تبریک می گوید و امیداست ثمرات خیر این انتخاب ارزشمند موجبه توسعه و رفاه شهروندان گردد.

بیانیه انتخابات ریاست جمهوری

123193_311

حماسه حضور ملت انقلابی ایران، با افتخار آفرینی تمام و مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگ زرین دیگری به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود ، این حرکت غرور آفرین و با شکوه مردم بزرگ ایران بار دیگر نظام اسلامی را به عنوان یک نظام مردم سالار دینی متکی به آراء مردم و پیرو ولایت فقیه به جهانیان معرفی کرد، انتخاب مجدد جناب آقای دکتر حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران را به محضر رهبر فرزانه انقلاب و همه ملت شریف ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نماییم .

روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان

 

واحد فناور مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر موفق به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی نشاط و امید جوانان گردید .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان: آقای پیمان مرادی مدیر عامل شرکت ایرانیان یادمان طرح از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان ملایر به رتبه جوان برتر ملی جشنواره ملی نشاط و امید جوانان را کسب نمود .

این جشنواره ملی در هفته جوان با حضور جوانان برگزیده استان های کشور و با هدف ایجاد روحیه شور و نشاط و تشویق جوانان جامعه به فعالیت های سازنده و همچنین ارتقای فرهنگ مشارکت اجتماعی در بین نسل جوان از طریق توجه ویژه به کارآفرینی و گردشگری برگزار گردید .

این جشنواره ملی، با حضور حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی ریاست جمهوری، خانم دکتر محمدیان معاون وزیر ورزش ، رستمی معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان استان تهران در مورخ  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵در سالن ایرانیان مجموعه ورزشی آزادی برگزار گردید.

روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان کسب این افتخار را به آقای پیمان مرادی مدیر عامل شرکت ایرانیان یادمان طرح تبریک گفته و برای ایشان آرزوی توفیق در تمام ادوار زندگی دارد .

برگزاری ششمین رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی

ششمین رویداد ایده پارک با موضوع تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : ششمین رویداد ایده پارک،با موضوع «تولید دانش بنیان، نوآوری و بهره وری در کشاورزی » در روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، با حضور ۱۳ایده از میان ۵۶ ایده ارسال شده به دبیرخانه در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار گردید و ایده ها مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در ششمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا با هدف ایده پروری و ایجاد حس رقابت در بیان ایده توسط جوانان برگزار شد، ۱۳ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند.

در پایان با اعلام نظر هیأت داوران و رأی حاضرین در جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و از آنان تقدیر گردید .

رتبه اول آقای سید یعقوب کریمی با ایده دستگاه کنترل سطح ایستابی و تنظیم دبی خروجی با استفاده از شبکه GPRS و برنامه تحت وب، رتبه دوم مهران سپید دست با ایده طراحی سیستم انتقال رطوبت و مواد مغذی به خاک به عنوان روشی نوین در آبیاری سفالی، رتبه سوم آقای متین علیبخشی فرد با ایده  کوره بیوچار

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به غیر قرعه جوایزی اهداء گردید.

آغاز ثبت نام در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی

جهت ثبت نام در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی کلیک نمایید.

 

1

کسب مقام کشوری توسط هسته فناور مرکز رشد ملایر

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان : آقایان نوید امیدیان، مسلم شریفی فر و محمد رضا آقایی از فناوران فعال مستقر در مرکز رشد شهرستان ملایر  در اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه های پیام نور کشور شرکت نمودند و از بین بیش از  ۱۵۰۰ مخترع و صاحب ایده کشوری موفق به کسب رتبه چهارم در این جشنواره گردیدند .

این جشنواره ملی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار گردید و با حضور صاحبان ایده ها و طرح های فناورانه از اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های پیام نور و سایر دانشگاه ها در حوزه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و هنر و میان رشته ای برگزار گردید که از بین  ۱۵۲۷ طرح و ایده شرکت کنندگان در این جشنواره ، هسته ی فناور مستقر در مرکز رشد ملایر ، آقایان نوید امیدیان، مسلم شریفی فر و محمد رضا آقایی موفق به کسب رتبه چهارم کشوری گردیدند .

شایان ذکر است در این جشنواره میهمانانی از معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت، ستاد توسعه فناوری نانو حضور داشتند.

برگزاری هفتمین رویداد ایده پارک با موضوع آینده شغلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان تویسرکان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان همدان ، هفتمین رویداد ایده پارک با موضوع «آینده شغلی من» در روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، با حضور ۱۷ ایده از میان ۲۸ ایده ارسال شده به دبیرخانه در دانشگاه آزاد واحد تویسرکان برگزار گردید و ایده ها مورد ارزیابی داوران قرار گرفت .

در هفتمین رویداد ایده پارک که به همت پارک علم و فناوری استان همدان و با همکاری دانشگاه آزاد واحد تویسرکان با هدف ایده پروری و ایجاد حس رقابت در بیان ایده توسط جوانان شهرستان برگزار گردید. در این رویداد ۱۷ ایده پرداز خلاق به بیان و شرح ایده خود پرداختند و مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند .

در پایان با اعلام نظر هیأت داوران و رأی حاضرین در جلسه،‌ ۳ ایده برتر به شرح ذیل انتخاب و از آنان تقدیر گردید .

رتبه اول آقای جواد حسینی با ایده تولید نانو پودر مس به روش احیای شیمیایی ، رتبه دوم آقای علی زمانیان با ایده :مکانیک همراه ، رتبه سوم آقای دانیال بیات با ایده :استفاده از قوانین مغناطیس در جهت کارآمد ساختن سیستم ترمز ماشین

همچنین به سه نفر از تماشاگران و شرکت کنندگان در این رویداد به غیر قرعه جوایزی اهداء گردید.

بازدید دانش آموزان آموزشگاه فرزانگان ملایر از پارک علم و فناوری استان همدان

به گزارش روابط عمو